Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
Adam Gryczyński urodził się w 1957 roku w Krakowie. Fotografią zajmuje się od 1976 roku. Ukończył pedagogikę i Wyższy Kurs Fotograficzny na Uniwersytecie Jagiellońskim. Człowiek rzeczywisty (AFRP) Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1983 roku jest szefem działu fotograficzno-filmowego w Nowohuckim Centrum Kultury. W Foto-Galerii NCK i poza nią zorganizował ponad 200 wystaw, w których uczestniczyło około 300 autorów. W 1989 roku został uhonorowany Medalem 150 lecia Fotografii, w 1990 roku otrzymał Nagrodę Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa, w 1992 roku Srebrną Odznakę Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych. Natomiast w 1999 roku otrzymał Nagrodę Honorową im. Fryderyka Kremsera za wybitne osiągnięcia w popularyzacji fotografii krajoznawczej.
W obszarze jego zainteresowań znajdują się człowiek, krajobraz, ginąca architektura oraz fotografia kreacyjna, ukazująca poprzez metaforę fenomeny współczesnej egzystencji.
Gryczyński miał ponad 100 indywidualnych pokazów w Polsce i za granicą. Jest autorem pięciu wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych zrealizowanych w Amatorskim Klubie Filmowym Nowa Huta. Obecnie opracowuje archiwalne fotografie pozyskiwane w ramach akcji ogłoszonej w styczniu 2006 roku: Nowa Huta - czas zatrzymany, której celem jest utrwalenie w postaci cyfrowej zdjęć sprzed 1949 roku, pochodzących z terenów dzisiejszej Nowej Huty.
Spotkanie z Adamem Gryczyńskim z cyklu Spotkania z fotografią "Biuletynu Fotograficznego" odbędzie się w środę, 25 kwietnia 2007 roku o godzinie 18.30. Wstęp wolny.
Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, Kraków