Aparaty
Pixless - 0,03 megapiksela fotograficznej frajdy
"Miesiąc Fotografii w Krakowie" został gruntownie przebudowany pod względem organizacyjnym. Jak już informowaliśmy, najbliższa edycja odbędzie się wyjątkowo w maju, a nie w listopadzie. Organizatorzy deklarują powrót do terminu jesiennego w 2007 roku, a przesunięcie uzasadniają istotnymi zmianami, jakich trzeba było się podjąć by podnieść poziom i rangę imprezy.
Przypomnijmy, że program wystaw podzielono na część główną i off, przy czym program główny jest w całości kuratorowany. Z kolei program off składa się z propozycji nie podlegających rygorowi tematycznemu, a jedynie ocenie Rady Programowej. Inna ważna zmiana, będąca ukłonem w stronę osób chcących przyjechać do Krakowa z różnych części Polski, jest kumulacja wszystkich wydarzeń festiwalowych w pierwszym tygodniu trwania imprezy. Większość wystaw czynna będzie od pierwszego dnia, to jest od 5 maja 2006.
Organizatorzy przyjmują do 15 lutego propozycje wystaw, pokazów slajdów i akcji fotograficznych. Ze swojej strony deklarują pomoc organizacyjną, a w wypadku najciekawszych projektów także finansową. Polecamy uwadze Czytelników jeszcze jedną akcję, która będzie miała swój finał podczas MFwK 2006. Domowatmosfera, bo o niej mowa, to realizowany od dwóch lat projekt polegający na zbieraniu prywatnych zdjęć nadsyłanych do organizatorów. Więcej informacji na ten temat w poniższym komunikacie i drugim artykule.
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2006 - zgłoszenia do programu off
Fundacja na rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych, organizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, informuje, że do dnia 14 lutego 2006 przyjmuje zgłoszenia projektów fotograficznych do programu off IV edycji festiwalu. Wybrane przez Radę Programową projekty zostaną włączone do oficjalnego programu imprezy i uwzględnione w katalogu festiwalowym. Czekamy na gotowe wystawy fotograficzne, zamknięte pokazy slajdów oraz projekty akcji fotograficznych do realizacji w przestrzeni miejskiej Krakowa podczas najbliższej edycji festiwalu, tj. w maju 2006 roku. Preferowane są projekty premierowe, co nie wyklucza tych, które były już prezentowane.
Zgłoszenia można wysyłać drogą elektroniczna na adres office[at]photomonth.com] lub tradycyjną (namiary teladresowe poniżej).
{BLD|Pełny regulamin uczestnictwa
1. Udział w festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2006 jest bezpłatny.
2. Propozycje wystaw, pokazów slajdów i akcji fotograficznych należy wysyłać do dnia 14 lutego 2006 roku pocztą elektroniczną {LNK|mailto:office@photomonth.com;office[at]photomonth.com] lub tradycyjną, na adres:
Miesiąc Fotografii w Krakowie
Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych
ul. Zamoyskiego 51/1, 30-519 Kraków
tel: 12/296 13 34
3. Wszystkie zgłoszenia powinny zawierać imię, nazwisko, dane teleadresowe autora (w tym telefon kontaktowy i adres e-mail), opis projektu (w tym informacji na temat jego historii). Ponadto:
a) w wypadku wystawy:
- nie mniej niż 7 zdjęć w formie elektronicznej (JPEG, nie więcej niż 350kB/plik) lub wydruki/ odbitki w dowolnym formacie;
- parametry techniczne ekspozycji (wymiary, typ materiału, oprawa);
- szczególne wymagania ekspozycyjne.
b) w wypadku pokazów slajdów:
- płyta CD z zamkniętą prezentacją lub drogą elektroniczną jeśli pokaz nie przekracza 5MB;
- wymagania techniczne.
c) w wypadku akcji fotograficznych:
- szczegółowy opis akcji z uwzględnieniem warunków lokalizacyjnych i sprzętowych niezbędnych do jego realizacji.
4. Nadesłane projekty nie podlegają zwrotowi.
5. Nadesłanie projektu nie jest jednoznaczne z uczestnictwem w Festiwalu. O tym, które projekty zostaną włączone do programu decyduje Rada Programowa pod przewodnictwem Karola Hordzieja, Dyrektora Artystycznego Festiwalu. Autorzy zakwalifikowanych projektów zostaną poinformowani o tym fakcie do dnia 24 lutego 2006 roku. Każdy z zaproszonych autorów zostanie poproszony o potwierdzenie chęci udziału w Festiwalu na zasadach proponowanych przez Organizatora. Szczegóły będą ustalane indywidualnie z każdym autorem lub reprezentantem wyznaczonym przez grupę autorów (w wypadku projektów zbiorowych).
6. Nadesłanie projektu jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.
7. Organizator Festiwalu zobowiązuje się nie udostępniania nadesłanych projektów oraz danych personalnych osobom postronnym. Autorzy zakwalifikowanych projektów zostaną poproszeni o wyrażenie zgody na wykorzystanie nadesłanych materiałów do celów promocyjnych w późniejszym terminie.