Akcesoria
Newell Perseo-33 - nowa strumienica z mocowaniem Bowens
Fundacja Atelier zaprasza do Atelier Foksal na spotkanie Anną Beatą Bohdziewicz. Artystka opowie o chęci sfotografowania wszystkiego, o niemożności sfotografowania wszystkiego oraz o chaosie wynikającym z fotografowania wszystkiego.
Spotkanie odbywa się w ramach programuSztuka w przestrzeni społecznej - podaj dalej realizowanego przez Fundację Atelier od stycznia 2005 roku. Celem programu jest przekazywanie oraz wymiana kompetencji między cenionymi artystami i organizatorami życia kulturalnego a młodymi ludźmi.
Spotkania w Atelier Foksal są połączeniem prezentacji z dyskusją, dlatego ich przebieg w dużej mierze od zaangażowania publiczności.
Anna Beata Bohdziewicz studiowała archeologię i etnografię, potem pracowała w filmie jako asystent i drugi reżyser. Przygoda z fotografią rozpoczęła w 1980 roku od dokumentowania początków przemian politycznych w Polsce i narodzin Solidarności. Od końca 1982 roku wszystkie zdjęcia z życia codziennego w Polsce włącza do zbioru zatytułowanego Fotodziennik czyli piosenka o końcu świata, który pomiomo uciążliwej cenzury wystawia w oficjalnych galeriach. Inne projekty Bohdziewicz to: Kapliczki Warszawskie, Kosmos oraz Antypocztówki. Ostatni cykl artystki oparty jest na fotografiach bilboardów zatytułowany Piękni i Sczęśliwi. Bohdziewicz jest również autorką tekstów o fotografii oraz kuratorem wystaw fotograficznych takich jak: Fotografie Gazety Wyborczej, Stan wojenny, Pod ręką boską czy Warszawa 1943-1944. Fotograf nieznany.
Spotkanie z Anną Beata Bohdziewicz odbędzie się w poniedziałek 24 października 2005 o godzinie 18 w Atelier Foksal przy ulicy Foksal 11 (II piętro) w Warszawie.