Akcesoria
Nanlite FC-120C - niezła moc, kolorowe światło, kompaktowa budowa i przystępna cena. To LED stworzony do dynamicznej pracy
Fotografia dokumentalna nie jest wyłącznie mechaniczną formą pamięci. Fotograficzne cykle dokumentalne mogą być interpretacją rzeczywistości (lub czasem też rodzajem interwencji) i dotykać kwestii historycznych, ekonomicznych, społecznych i oczywiście także egzystencjalnych.
"Dlaczego hiperrealizm?" - zapyta w czwartek, 27 czerwca Wojciecha Wilczyka prowadząca spotkanie - Joanna Kinowska.
Wojciech Wilczyk Urodzony w 1961 roku w Krakowie. Absolwent polonistyki (Uniwersytet Jagielloński, 1986). Fotograf, poeta, krytyk sztuki, kurator wystaw, wykładowca dokumentu w Akademii Fotografii w Krakowie. Książki poetyckie: "Steppenwolf" (Centrum Sztuki - Teatr Dramatyczny, Legnica 1997), "Eternit" (Lampa i Iskra Boża, Warszawa 2002). Dokumentalne projekty i albumy fotograficzne: "Czarno-biały Śląsk" (1999-2003), topograficzny zapis zmian zachodzących w krajobrazie Górnego Śląska podczas likwidacji górnictwa i przemysłu hutniczego - album "Czarno-biały Śląsk" (Galeria Zderzak-Górnośląskie Centrum Kultury, Kraków-Katowice 2004); Życie po życiu (2004-2007), antropologia zjawiska wykorzystywania wraków pojazdów mechanicznych jako reklam i ozdób - album "Życie po życiu" (csw Zamek Ujazdowski, Warszawa 2007); "Niewinne oko nie istnieje" (2006-2008), typologia wyglądu i zastosowań synagog, bejt-ha-midraszy, sztibli i domów modlitwy, czyli dawnych obiektów sakralnych judaizmu, które zlokalizowane są w obecnych granicach państwa polskiego i nie pełnią funkcji kultowych - album "Niewinne oko nie istnieje" (Atlas Sztuki-Korporacja Ha!art, Łódź-Kraków 2009); "Kalwaria" (1999-2004), portret zbiorowy uczestniczek i uczestników rzymskokatolickich uroczystości religijnych w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej - album "Kalwaria" (Kropka, Września 2010). Autor kilkudziesięciu indywidualnych prezentacji w Polsce i za granicą.
Spotkanie autorskie z Wojciechem Wilczykiem
Termin: 27.06.2013, godz. 18:00
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki
pl. Małachowskiego 3
sala warsztatowa, wejście główne
Warszawa