Spotkanie z Mikołajem Grospierrem na Chłodnej 25

Autor: Marcin Grabowiecki

15 Marzec 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza na otwarte spotkanie z Mikołajem Grospierrem, które odbędzie się już jutro, w środę 16 marca o godz. 15:30 w warszawskiej Klubokawiarni Chłodna 25. Zafascynowany ideą labiryntu francuski fotograf mieszkający w Polsce w ostatnim czasie skupia się na dokumentowaniu architektury.
fot. Mikołaj Grospierre

Mikołaj Grospierre (1975) urodzony w Szwajcarii francuski fotograf mieszkający i pracujący w Warszawie. Zaliczany przez Adama Mazura do nurtu tzw. młodych dokumentalistów. Zaczynał od portretów całych społeczności. W cyklu "Krzemionki" ukazał mieszkańców podlubelskiej enklawy, którzy porzucili miasta dla ekologicznego stylu życia na wsi, w serii "Podgórze" bohaterami jego zdjęć byli więźniowie i administracja ośrodka karnego pod Krakowem. W ostatnich latach zyskał uznanie jako fotograf architektury dzięki cyklom przedstawiającym stylistykę i detale architektury komunistycznej. Udokumentował różnorodność przystanków autobusowych na Litwie, a w cyklu "Hydroklinika" obfotografował budynek opuszczonego szpitala uzdrowiskowego w Druskiennikach. Później były m.in. "Hotel Europejski", "Niewypłacalni", "Biblioteka" czy modernistyczna seria "Kolorbloki". Współautor nagrodzonego Złotym Lwem na 11 Biennale Architektury w Wenecji pawilonu narodowego "Hotel Polonia. Budynków życie po życiu". W 2009 w CSW Zamek Ujazdowski była pokazywana jego konceptualna instalacja "Kunstkamera". Zdjęcia Grospierre'a były wielokrotnie publikowane w magazynach fotograficznych oraz książkach. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe m.in. Warszawie, Nowym Jorku, Berlinie Tokio.

Spotkanie z Mikołajem Grospierrem
Termin: 16.03.2011, godz. 15:30

Klubokawiarnia Chłodna 25
ul. Chłodna 25, Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
8
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
11
Gotowy do startu? Sprawdź, jak fotografować dynamiczną akcję
Gotowy do startu? Sprawdź, jak fotografować dynamiczną akcję
Przygotuj się z nami do swojego pierwszego wyścigu po zdjęcia akcji. Dzięki tym wskazówkom dowiesz się czym i jak fotografować sporty motorowe oraz inne dynamiczne tematy.
12
Powiązane artykuły