W zdjęciach pozwalała sobie na luz. Fotografie Osieckiej w MOCAK-u [PODCAST]

Agnieszka Osiecka zostawiła po sobie fotografie, o których mało kto wie i pamięta. Choć słowo było dla niej najważniejsze, to w obrazie można dostrzec coś, czego sam tekst nie daje.

Autor: Michał Matus

23 Listopad 2023
Artykuł na: minutę

Poetka nie robiła zdjęć po to, by je pokazać, traktowała fotografię jako narzędzie do przyglądania się innym. W swoim Dzienniku wspomina o robieniu zdjęć. Jakie są jej fotografie, co nam mówią o Osieckiej? Posłuchajcie rozmowy z Marią Anną Potocką, kuratorką wystawy Talent fotograficzny Agnieszki Osieckiej w MOCAKU - dyrektorką tej instytucji.  Pytamy w niej o prywatność poetki, o jej fotograficzny talent, o to jak spojrzenie na zdjęcia może zmienić wizerunek Osieckiej w naszych oczach.

Wystawę „Talent fotograficzny Agnieszki Osieckiej” można oglądać w krakowskim MOCAK-u (Galeria Alfą), przy ul. Lipowej 4 jeszcze do 3 marca 2024 roku. Towarzyszy jej publikacja z obszernymi fragmentami Dziennika, wspomnieniami osób bliższych i dalszych oraz listami i fotografiami Osieckiej.

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
Kacperak, Siderski, Wdowicz-Wierzbowska: historie osobiste [PODCAST]
Kacperak, Siderski, Wdowicz-Wierzbowska: historie osobiste [PODCAST]
Co się stanie, gdy aparat obrócimy w swoją stronę? Jak opowiadać zdjęciami o stracie czy bolesnych procesach, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami? O ważnych, ale też trudnych historiach...
9
O twórczej wolności. Bartek Wieczorek i Bart Pogoda [PODCAST]
O twórczej wolności. Bartek Wieczorek i Bart Pogoda [PODCAST]
Trochę o fotografii, dużo o byciu w podróży, a najwięcej o jeździe na rowerze. O ważnych momentach, wyzwaniach i współpracy rozmawiamy z fotografami Bartem Pogodą i Bartkiem Wieczorkiem.
20
„Forever mine” Anny Bedyńskiej, czyli jak Japonia każe rodzicom zapomnieć o swoich dzieciach [PODCAST]
„Forever mine” Anny Bedyńskiej, czyli jak Japonia każe rodzicom zapomnieć o swoich dzieciach...
Po rozwodzie tylko jeden rodzic ma prawo do opieki, drugi jest odsuwany od swojego dziecka na zawsze. Z laureatką World Press Photo rozmawiamy o wystawie i książce dotykającej tego problemu.
15
Powiązane artykuły