Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
W Galerii Asymetria zaplanowano trzy wystawy, na których prezentowane będą prace polskich autorów, zainspirowanych hasłami "subjective fotografie", ruchu obecnego w Niemczech w latach pięćdziesiątych.
W 1949 roku w Niemczech powstała grupa fotografów "Fotoform" skupiona wokół Otto Steinerta, z której wyłonił się ruch "subjective fotografie". Była to międzynarodowa formacja, w ramach której od początku do końca lat 50. zostały dowartościowane formuły obrazowe wypracowane dla fotografii przez przedwojenne ruchy awangardowe. Jednakże Steinert nadał im nowe znaczenie, podkreślił egzystencjalny wymiar subiektywnego spojrzenia na rzeczywistość. Niemiecki fotograf określał fotografię subiektywną jako "zhumanizową", która zamiast starać się odwzorowywać rzeczywistość chwyta jej obiekty w ich wewnętrznym wymiarze, tak jak interpretuje to w obiektywie twórczy impuls artysty.Rafał Lewandowski
W Polsce realizacje odwołujące się do założeń niemieckiej fotografii subiektywnej pojawiły się pod koniec lat pięćdziesiątych. W Galerii Asymetria na początek przygotowano wystawę fotografii Jerzego Lewczyńskiego. Pokazane zostaną zdjęcia z lat 1956 - 61. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 31 marca o godzinie 18. W ramach finisażu wystawy, pod koniec kwietnia zaplanowano spotkanie z autorem.
W następnej kolejności odbędą się prezentacje Zdzisława Beksińskiego zatytułowana "Strefa" oraz Bronisława Schlabsa - "Fotografia subiektywna II".
Jerzy Lewczyński - FOTOGRAFIA SUBIEKTYWNA I
Wernisaż: 31.03.2009 godz. 18.00
Termin:31.03.2009 - 30.04.2009
Galeria Asymetria
ul. Nowogrodzka 18a m 8 (4 piętro)
Warszawa