Andrzej Lachowicz "Reanimacja" - wystawa i spotkanie w Galerii Bielskiej BWA

Autor: ms

10 Luty 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Dziś, 10 lutego w Galerii Bielskiej BWA, otwarta zostanie retrospektywna wystawa prac Andrzeja Lachowicza "Reanimacja". Organizatorzy zapraszają na przygotowane z tej okazji spotkanie z autorem. Gośćmi wieczoru, obok Andrzeja Lachowicza, będą Natalia LL oraz historyk sztuki, kurator zbiorów fotografi w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Adam Sobota. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

Andrzej Lachowicz zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, fotografią, filmem wideo oraz teorią sztuki. Wystawa "Reanimacja" zaprezentuje różne wątki wieloletniej twórczości.

fot. Andrzej Lachowicz z cyklu Energia upadku 1980

Retrospektywa Andrzeja Lachowicza odbyła się niedawno (jesień 2008) w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie. Tytuł prezentacji brzmiał "Obserwacje i notacje". Pisaliśmy o niej na łamach Fotopolis.pl. W Bielsku - Białej pojawią się dodatkowe prace, których nie można było oglądać w Warszawie.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z autorem. Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich zainteresowanych. W rozmowie udział wezmą Natalia LL - współzałożycielka galerii PERMAFO, artystka, zajmująca sie malarstwem, fotografią, rysunkiem, sztuką performance i wideo oraz Adam Sobota - hitoryk i filozof sztuki, kurator zbiorów fotografii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

fot. Andrzej Lachowicz Topologie G + G2, 1968-1989, photocanvas, 110x110 cm

Andrzej Lachowicz (ur. 1938) W latach 1957-1960 studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, potem od 1960 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W roku 1968 przystąpił do Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, fotografią, filmem, wideo oraz teorią sztuki. W latach 70. współtworzył neoawangardową grupę i galerię PERMAFO we Wrocławiu. Współpracował z Natalią LL i Zbigniewem Dłubakiem. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku (1977), Verein Kulturkontakte w Wiedniu (1991), PRO-HELVETIA w Szwajcarii (1994). W latach 1978-1995 działał w Komitecie Organizacyjnym Triennale Rysunku we Wrocławiu. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Uczestniczył m.in. w wystawie "Polska fotografia intermedialna lat 80 - tych". Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Andrzej Lachowicz, Energia luzu, 1987

Andrzej LachowiczREANIMACJA

Wernisaż i spotkanie z autorem: 10.02.2009 godz. 18.00
Termin: 10.02.2009 - 22.02.2009

Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, Warszawa

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły