Akcesoria
Black November w Next77 - promocje na sprzęt foto-wideo przez cały miesiąc
Wojtek Wieteska urodził się w 1964 roku. Ukończył wydział operatorski i realizacji w łódzkiej Filmówce, historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz historię sztuki na paryskiej Sorbonie. W 1993 rozpoczął współpracę z największymi agencjami reklamowymi w Polsce. Jest jednym z najbardziej znanych polskich fotografów wyrosłych z europejskiej szkoły fotografii reporterskiej.
Więcej informacji o artyście można znaleźć na pod adresem: www.wojtekwieteska.com.pl
Od 19 czerwca do 15 lipca 2007 roku przed Urzędem Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich w Warszawie rozbiło namioty Białe Miasteczko pielęgniarek.Determinacja kobiet - "białych sióstr" służby zdrowia, walczących o swoje prawa socjalne, wzbudziła szacunek i powszechne odruchy sympatii ze strony mieszkańców Warszawy. Spektakularną formę protestu wspierały osoby publiczne i warszawiacy. Był wśród nich także Wojtek Wieteska, uznany autor fotografii artystycznej i syn pielęgniarki. Z pomocą studenta Łódzkiej Szkoły Filmowej Macieja Niesłonego w ciągu ostatnich dwóch dni protestu wykonali wspólnie ponad 150 fotografii portretowych mieszkanek Białego Miasteczka. Czarno-biały dokumentalny zapis utrwala powierzchnię rzeczywistości - wizerunki schludnych i zadbanych kobiet, koczujących czwarty tydzień na ulicy Warszawy w sytuacji kończącego się bez żadnych rozstrzygnięć protestu. 10 lipca strona rządowa przerwała prowadzone z pielęgniarkami negocjacje, ponieważ pracownicy Ministerstwa Zdrowia udali się na wakacje.
W dniu 5 września 2007 Sejm RP uchwalił ustawę o "zmianie ustawy o przekazaniu środków finansowych świadczeniodawcom na wzrost wynagrodzeń oraz o zmianie ustawy o zakładach opieki społecznej". Ustawa czeka na podpis Prezydenta RP. Nie byłoby jej bez protestu Białego Miasteczka.
19 września 2007 roku o godzinie 18 odbędzie się spotkanie z Dorotą Gardias, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz z uczestniczkami protestu pielęgniarek w czerwcu i lipcu 2007. Godzinę później nastąpi prezentacja prezentację projektu Protest 2007 Wojtka Wieteski i Macieja Niesłonego.
Dorota Gardias, Wojtek Wieteska, Dorota Monkiewicz - kurator wystawy, Bożena Czubak, Agata Smoczyńska-Le Guern.
Wojtek Wieteska we współpracy z Maciejem Niesłony Protest 2007
19 września 2007 godzina 18
Galeria Le Guern
ul. Widok 8, Warszawa
tel. 048/ 22 690 69 69