Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Jerzego Lubczyńskiego w poniższym tekście wspomina Aleksander Bakinowski:
Nie znałem jego tytułów, nie słyszałem zbyt wiele o nagrodach i zaszczytach. Przez kilka lat znajomości usłyszałem natomiast wiele o podróżach i związanych z nimi przeżyciach, spotkanych ludziach. Historiach przyjemnych i tych przykrych, ale szczerych. Jak Jerzy. Razem z Nim wierzyłem w słowa jakie wypowiedział 19 maja tego roku: "wiesz chyba będę zdrowy". I ta wiara pozwoliła Mu przyjechać do Broniszowa. Widziałem go tam w swym życiu pierwszy raz w 2000 roku i ostatni w obecnym (2005-tym). Broniszów i zamiłowanie do fotografii dały mi możliwość spotkania Człowieka, którego po zaledwie kilku latach znajomości nie zapomnę do końca swego życia. Pamiętał będę szczególnie umiejętność słuchania i konkretnego wypowiadania swych poglądów, co na pewno nie przysparzało mu przyjaciół. I najważniejsze, nie był obojętny. Wobec pracy, zachowań, postaw. Podczas warsztatów w Broniszowie zawsze dzielił się tym co odczuwał patrząc na efekty czyjejś pracy i potrafił ją docenić. Chyba jako jedyny szczycił się posiadaniem wszystkich "Fotomanii", małego dwustronicowego pisemka LTF-u, które kolekcjonował z dbałością godną "białych kruków". Pisał też piękne listy, które tak oryginalnie nazywał w dobie maili i smsów "korespondencją lizaną". Dopiero w maju tego roku przedstawił się wszystkimi, danymi Mu na chrzcie imionami Jerzy Florian Ignacy Andrzej Lubczyński. I odszedł. - Aleksander Bakinowski, /Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne
Jerzy Lubczyński członek honorowy wielu towarzystw fotograficznych w Polsce. Odznaczony licznymi wyróżnieniami, nagrodami, odznaczeniami, tytułami honorowymi, przyznanymi przez międzynarodowe, polskie i regionalne instytucje oraz stowarzyszenia, m.in.: Zasłużony dla Fotografii Polskiej (Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej), Artysta A.F.I.A.P. (Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej), Zasłużony Działacz Kultury (Ministerstwo Kultury i Sztuki). Autor wielu wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Jego diaporamy pokazywano na wszystkich krajowych festiwalach. Od lat 60-tych razem z żoną Zofią angażował się w działalność na rzecz społeczności jastrzębskiej.
Jerzy Lubczński zmarł 9 września 2005 roku.
Wystawa Jurek - Jerzy Lubczyński - twórczość prezentowana będzie w dniach 1-28 luty 2007 w Galerii na balkonie (WOK, ul. 1 Maja 93) w Godowie.