Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Jak pisze Zbigniew Bidakowski w komentarzu do jednej z wystaw Ignacego: "fotograf nie musi być niewolnikiem rzeczywistości". Trudno się nie zgodzić z takim stwierdzeniem, choć zawsze w którymś momencie musimy odnieść się do tego co doświadczyliśmy i co rejestrują nasze zmysły. Forma spektaklu, którą przyjmują często prace Ignacego Skwarcana z pewnością otwiera przed widzami wiele dróg interpretacji. Każdy przez pryzmat swej wyobraźni i doświadczeń zareaguje inaczej ale zapewne nie pozostanie obojętny wizjom młodego twórcy. Żonglujący elementami przynależnymi do świata dziecka, relacjami damsko-męskimi, iluzorycznymi przestrzeniami, skłania widza do refleksji nad względnością tego, co wydaje się nam często tak oczywiste i naturalne. Jedno jest pewne...uwalnia naszą wyobraźnię. - Krzysiek Makowski, założyciel Galerii f5 & księgarnii fotograficznej
Ignacy Skwarcan urodził się w 1984 roku. Absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii oraz student III roku Wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Brał udział w następujących wystawach: 1998 - Third International Monuments Photographic Experience",Warszawa, Strasburg (III i IX nagroda oraz wyróżnienie); 2003 - "Festiwal fotografii w Łodzi", "Wystawa studentów Warszawskiej Szkoły Fotografii", Łódź; 2003, 2004 - Wystawa studentów Warszawskiej Szkoły Fotografii, Centrum Handlowe Blue City, Warszawa; 2005 - Marian Schmidt i jego uczniowie, Galeria Di Arte - Teatr Roma, Warszawa; 2006 - Miniatury, Galeria XX1 Wystawa w ramach II Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej.
Wystawa Ignacego Skwarcana prezentowana jest od 7 do 30 września 2006 roku w Galerii f5 & księgarnii fotograficznej mieszczącje się przy ulicy Węgierskiej 7 w Krakowie.