Aparaty
Leica M11 Black Paint - nowa wersja, która pięknie się zestarzeje
Na wystawie zostaną zaprezentowane prace będące indywidualnymi rozwiązaniami studentów obowiązujących zadań w roku akademickim 2004/2005. Słuchasze musieli zmierzyć się z tematami takimi jak: Parodia Fotografii Augusta Sandera , Portret metafizyczny - vide Witkacy, Portret miasta czy wykonać Portrety pracowników Szkoły Filmowej.
W takich ramach część studentów odnalazła się znakomicie i wykazała doskonałe predyspozycje profesjonalne do zrozumienia i interpretacji określonej konwencji. Tym samym pokazali swoją indywidualność, styl i sprawność techniczną oraz merytoryczny potencjał do wejścia w bardziej współczesne technologie. Inni poszukują swojej odrębności w meandrach własnego ja i/lub zapatrzeniu w trendy mediów i reklamy. Stąd też część prezentowanych tu fotografii daleko odbiega od tematu wystawy. Jedni fotografują używając klasycznych technologii : negatyw/pozytyw na papierze barytowym, drudzy "cyfruja" z photoshop'em na wydrukach. Wszyscy razem biorą udział w Wystawie Zbiorowej.
Czy pokolenie dwudziestolatków wnosi już cos do historii polskiej fotografii czy na razie raczkuje w sklepie z nowymi technologiami?
Autorami prac na wystawie są: Karolina Breguła, Alexander Beneke, Aleksandra Buczkowska, Sylwia Dwornicka, Bartek Frydrych, Monika Golisz, Patryk Jezierski, Maciej Łabudzki, Maciej Niesłony, Szymon Pisarek, Maria Wytrykus oraz Dorota Zyguła.
Opiekunem wystawy jest Wojtek Wieteska www.wojtekwieteska.com.pl
Otwarcie wystawy nastąpi 24 marca 2006 roku o godzinie 19 w Galerii 65 (lok. 8; wejście i wjazd od Al. Prymasa Tysiąclecia) w Warszawie. Ekspozycja czynna będzie do 13 kwietnia 2006 roku.