Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent? A może po prostu uwielbiasz self-publishing? Art Bibuła to okazja na obejrzenie i zdobycie unikalnych, zabawnych i artystycznych wydawnictw od artystek i artystów, kolektywów i wszelkich osób kochających zapachu papieru.
Właśnie wystartowała 3. Edycja Art Bibuły - wydarzenia, będącego materializacją miłości do papieru. Po raz kolejny odbywa się całkowicie online. Na targach znajdą coś dla siebie miłośnicy ilustracji, fotografii, komiksów, zinów, plakatów a także ezoteryki. W ramach festiwalu odbywają się też wirtualne spotkania, premiery i rozmowy z artystami na żywo.
W tegorocznym wydarzeniu bierze udział w sumie ok. 50 artystów, wydawnictw i kolektywów, których publikacje i prace można zdobyć za pośrednictwem strony targizinow.pl. Wśród nich między innymi Fundacja Archeologia Fotografii, Małe Nakłady czy Zinteka. W ramach wydarzenia organizatorzy zaplanowali cykl spotkań z artystami.
W czwartkowy wieczór (9.12) na rozgrzewkę pełna magii i ezoteryki rozmowa twarzą w twarz z Mileną Soporowską tworzącą Official Occult Shop. Następnie w rozmowie z Darią Malicką zapytamy o koncepcję książki artystycznej jako dopowiedzenia. Milena Soporowska działa na polu sztuk wizualnych i historii sztuki. W swoich projektach stara się uchwycić płynną granicę między sacrum a profanum włączając w nie współczesne praktyki magiczne. Daria Malicka to artystka tworząca książki autorskie, niewielkie formaty i nakłady oraz limitowane edycje.
Piątkowy wieczór (10.12) dedykowany będzie fotografii. O swojej pracy nad fascynującą książką fotograficzną Củ Chi Tunnels Restoration Report opowiedzą autorzy: Anna Pilawska-Sita i Michał Sita. Natomiast o tworzeniu zinów i książek fotograficznych opowiedzą Kaśki z Paper Beats Rock oraz Małych nakładów. Paper Beats Rock to fundacja i wydawnictwo skoncentrowane na książkach fotograficznych. Małe nakłady to biblioteka online udostępniająca selfpublishing, ziny, książki fotograficzne i wszelkie narracyjne druki fotograficzne. Anna Pilawska-Sita i Michał Sita są duetem artystycznym tworzącym w szeroko pojmowanym medium kultury wizualnej tworząc narracje przestrzenne i fotograficzne.
Sobotę spędzimy (11.12) z poetą Xawerym Stańczykiem, autorem świeżutkiej książki poetycko-wizualnej “Mowa nienawiści”. Zaraz potem wejdziemy w świat ćwiczeń duchowych w rozmowie z Agatą Szymanek autorką, między innymi, darmowych zeszytów ćwiczeń duchowych. Xawery Stańczyk jest autorem tomików poetyckich i wytrwałym badaczem oraz uczestnikiem kultury alternatywnej. Agata Szymanek to artystka pracująca w mediach malarstwa i kolażu, autorka zinów: Ćwiczenia duchowe, Bees riddles oraz Zagadki planetarne.
Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się spotkanie z twórczynią komiksów i ilustratorką Edytą Bystroń. Edyta Bystroń to ilustratorka, rysowniczka, twórczyni komiksów. poruszająca często problematykę społeczną, kwestie związane z niesprawiedliwością systemu władzy czy eksploatacją zwierząt.
Festiwal odbywa się w dniach 6-12 grudnia 2021 roku na stronie targizinow.pl. Wydarzenia będą transmitowane na kanale Art Bibuła w serwisie Youtube oraz na stronie facebookowej projektu.
Więcej informacji na stronie facebookowej wydarzenia.