Nadchodzący plener fotograficzny z Tokiną pozwoli Ci poczuć się jak odkrywca

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Styczeń 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Tokina wraz z projektem fotowarsztaty.com zapraszają na kolejne warsztaty. Tym razem uczestnicy spędzą czas na fotograficznych plenerach w najpiękniejszych miejscach Bieszczad.

Kolejny plener fotograficzny organizowany przez Tokinę i fotowarsztaty.com odbędzie się w Bieszczadach, gdzie nacisk położony będzie na urzekające piękno drewnianej architektury cerkiewnej. Jak zwykle solidna dawka wiedzy fotograficznej zostanie wzbogacona informacjami o historii, architekturze i sztuce - w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi.

fot. Przemysław Sroka

- Bieszczady to przestrzeń, gdzie stykały się ze sobą dwie grupy etnograficzne Bojków i Łemków. Budownictwo sakralne jakie powstało na tym pograniczu cechowała duża różnorodność. Obok archaicznych cerkwi bojkowskich zachowały się tu budowle w typie narodowym a także świątynie stylowo mieszane. To bogactwo architektonicznych rozwiązań jest obecne tylko w tym zakątku Polski. Uczestnicy pleneru będą mogli wejść do zwykle zamkniętych, nieczynnych obiektów, doświadczając niesamowitej podróży w czasie (niektóre z cerkwi pozostają zamknięte od ponad 65 lat, niezapomniane wrażenia). Na trasie między innymi Liskowate, Bystre, Michniowiec, Równia, Smolnik - zaznaczają organizatorzy.

fot. Przemysław Sroka

Na fotograficznym plenerze gościem będzie Bogdan Augustyn, pseudonim artystyczny „Bohun”, pomysłodawca, założyciel i pierwszy wokalista KSU, z wykształcenia i zamiłowania historyk - w jak zwykle wciągający sposób będzie opowiadał o kulturze Karpat i zawiłościach losów ludzi zamieszkujących Bieszczady z przyległościami.

fot. Przemysław Sroka

Oczywiście na czas trwania warsztatów będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina. Fotograficzny wyjazd zaplanowana na 1-3 marca 2019 roku. Jego koszt wynosi 690 zł i obejmuje uczestnictwo w zajęciach, transport busem podczas sobotniego pleneru, 2 noclegi, wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje.

Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem info@fotowarsztaty.com. Więcej informacji o warsztatach znajdziecie na stronie fotowarsztaty.com.

zdjęcie główne: fot. Paweł Brzozowski

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Witoldem Krassowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Witoldem Krassowskim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie uznany reportażysta i wykładowca warszawskiej APS Witold Krassowski. Start 18 lutego o...
5
Nestor polskiej fotografii przerzucił się na smartfona. "Fotografia Kieszonkowa" Wojciecha Plewińskiego w krakowskiej galerii ZPAF
Nestor polskiej fotografii przerzucił się na smartfona. "Fotografia Kieszonkowa" Wojciecha...
Zmieniają się czasy, zmienia się i technologia. W krakowskiej galerii ZPAF możecie zobaczyć zdjęcia jednego z najważniejszych polskich fotografów powojennych, wykonane… smartfonem....
10
Ruszył konkurs na stanowisko prezesa Fundacji Instytut Fotografii Fort
Ruszył konkurs na stanowisko prezesa Fundacji Instytut Fotografii Fort
„IFF wciąż się rozwija, a już w przyszłym roku będzie obchodzić 10-lecie. Dlatego szukamy osoby, która pozostając wierna misji IFF, z odwagą i własną wizją programową wprowadzi IFF w...
4