Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Grand Prix Fotofestiwal 2019 czeka na Wasze prace. Na laureata nagrody głównej czeka 10 tys. zł oraz wystawa podczas kolejnej edycji Fotofestiwalu w Łodzi. Poza tym to świetna okazja dla fotografów z całego świata na zaprezentowanie swoich osobistych i unikalnych projektów.
Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się.
- Prezentujemy różne oblicza fotografii, mówimy poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznajemy publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi. Wystawy organizujemy w poprzemysłowych przestrzeniach, kładziemy nacisk na imprezy networkingowe, staramy się opracowywać nowe sposoby mówienia o fotografii - zaznaczają organizatorzy.
fot. Alexandra Polina, „Maski, mity i poddani“
Nagroda przyznawana jest już od 10 lat, a wystawa, prezentowana w wyjątkowych pofabrycznych salach galeryjnych, jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń całego Fotofestiwalu. Zaproszenie skierowane jest zarówno do fotografów indywidualnych, jak i kolektywów fotograficznych. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych - liczy się tylko wartość projektu, który powinien ukazywać ważne problemy oraz odważne wizje.
fot. Farshid Tighehsaz, „Labirynt“
Na zwycięzcę Grand Prix Fotofestiwal 2019 czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Poza tym prace laureata, jak i pozostałych 5 finałowych projektów zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej podczas Fotofestiwalu w Łodzi (13-30 czerwca 2019 roku), a także, w formie pokazu slajdów, podczas wydarzeń partnerskich i na innych międzynarodowych festiwalach fotografii.
Zgłoszone projekty i cykle będzie oceniać jury w składzie: Franek Ammer, kurator, Fotofestiwal, Polska; Julia Bunnemann, kuratorka, Photoworks UK, Wielka Brytania; Evita Goze, niezależna kuratorka, dziennikarka, Łotwa; Kim Knoppers, kuratorka, Foam, Holandia; Marta Szymańska, kuratorka, Fotofestiwal, Fundacja Archeologia Fotografii, Polska.
fot. Diana Lelonek, „Instytut dla rzeczy żywych"
Aby wziąć udział w konkursie, należy do 2 grudnia 2018 roku, za pośrednictwem platformy Picter, nadesłać przesłać formularz zgłoszeniowy z maksymalnie dwoma projektami fotograficznymi składającymi się z 15 zdjęć (o długości minimum 3000 pikseli po dłuższym boku), opis nadsyłanego projektu (maksymalnie 1500 znaków) oraz krótką notkę biograficzną. Koszt udziału w konkursie wynosi 15 euro za każdy zgłoszony projekt. Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.
zdjęcie główne: fot. John MacLean, „Miasta rodzinne“