Grand Prix Fotofestiwal 2019 - trwa nabór zgłoszeń

Autor: Michał Chrzanowski

20 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Grand Prix Fotofestiwal 2019 czeka na Wasze prace. Na laureata nagrody głównej czeka 10 tys. zł oraz wystawa podczas kolejnej edycji Fotofestiwalu w Łodzi. Poza tym to świetna okazja dla fotografów z całego świata na zaprezentowanie swoich osobistych i unikalnych projektów.

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się.

- Prezentujemy różne oblicza fotografii, mówimy poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznajemy publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi. Wystawy organizujemy w poprzemysłowych przestrzeniach, kładziemy nacisk na imprezy networkingowe, staramy się opracowywać nowe sposoby mówienia o fotografii - zaznaczają organizatorzy.

fot. Alexandra Polina, „Maski, mity i poddani“

Grand Prix Fotofestiwal - artyści o wyjątkowej osobowości

Nagroda przyznawana jest już od 10 lat, a wystawa, prezentowana w wyjątkowych pofabrycznych salach galeryjnych, jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń całego Fotofestiwalu. Zaproszenie skierowane jest zarówno do fotografów indywidualnych, jak i kolektywów fotograficznych. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych - liczy się tylko wartość projektu, który powinien ukazywać ważne problemy oraz odważne wizje.

 

fot. Farshid Tighehsaz, „Labirynt“

Na zwycięzcę Grand Prix Fotofestiwal 2019 czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Poza tym prace laureata, jak i pozostałych 5 finałowych projektów zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej podczas Fotofestiwalu w Łodzi (13-30 czerwca 2019 roku), a także, w formie pokazu slajdów, podczas wydarzeń partnerskich i na innych międzynarodowych festiwalach fotografii.

Zgłoszone projekty i cykle będzie oceniać jury w składzie: Franek Ammer, kurator, Fotofestiwal, Polska; Julia Bunnemann, kuratorka, Photoworks UK, Wielka Brytania; Evita Goze, niezależna kuratorka, dziennikarka, Łotwa; Kim Knoppers, kuratorka, Foam, Holandia; Marta Szymańska, kuratorka, Fotofestiwal, Fundacja Archeologia Fotografii, Polska.

fot. Diana Lelonek, „Instytut dla rzeczy żywych"

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 2 grudnia 2018 roku, za pośrednictwem platformy Picter, nadesłać przesłać formularz zgłoszeniowy z maksymalnie dwoma projektami fotograficznymi składającymi się z 15 zdjęć (o długości minimum 3000 pikseli po dłuższym boku), opis nadsyłanego projektu (maksymalnie 1500 znaków) oraz krótką notkę biograficzną. Koszt udziału w konkursie wynosi 15 euro za każdy zgłoszony projekt. Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

zdjęcie główne: fot. John MacLean, „Miasta rodzinne“

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj