Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Interesujesz się historią Warszawy i fotografią? Jeśli tak to najnowszy cykl bezpłatnych warsztatów fotograficznych połączonych z zajęciami poświęconymi powstańczym fotografom jest właśnie dla Ciebie. Jednak liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty odbędą się już w najbliższą niedzielę.
„Śladami powstańczej Warszawy, czyli fotografuj nie pstrykaj“ to nowa edycja cyklu spotkań dla młodzieży i dorosłych poświęconych powstańczym fotografom, połączona z bezpłatnymi warsztatami przygotowanymi przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Słowem, to nie lada gratka dla pasjonatów historii i fotografii! Uczestnicy poznają między innymi losy Eugeniusza Hanemana, Sylwestra „Kris” Brauna, Eugeniusza „Brok” Lokajskiego, czy też Stefana „Kubuś” Bałuka - osób, dzięki którym wiemy jak wyglądała powstańcza Warszawa.
To cześć teoretyczna spotkań w MPW. Natomiast część warsztatową, podczas której uczestnicy będą dokumentowali miejsca pamięci związane z Powstaniem Warszawskim, poprowadzi znany polski artysta fotografik, członek ZPAF, Zbigniew Furman. Zajęcia te są przeznaczone dla początkujących fotografów posiadających aparaty (lustrzanki lub bezlusterkowce)
Udział w zajęciach i warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Swoje zgłoszenie należy na adres foto@1944.pl. Podczas rejestracji trzeba podać rodzaj oraz tym aparatu, którym fotografujesz na co dzień.
Spotkanie w ramach „Śladami powstańczej Warszawy, czyli fotografuj nie pstrykaj“ odbędzie się 27 maja (niedziela) o godzinie 11:00 w Bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79). Jednak jeśli proponowany termin Wam nie odpowiada, to mamy dobrą wiadomość. Kolejne spotkanie z tego cyklu zaplanowano na 10 czerwca. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.1944.pl.
zdjęcie główne: Sylwester Braun „Kris” przy wejściu do dolnej części kościoła św. Krzyża. W tle kamienica „pod Messalką” przy Krakowskim Przedmieściu 16/18. Śródmieście Północne. (Fot. Muzeum Powstania Warszawskiego, www.1944.pl)