Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Z okazji 25. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych powstała wystawa on-line dokumentująca najważniejszy okres w historii Solidarności, lata 1979-1989. Stronę www.solidarność25foto.info mogą budować wszyscy świadkowie tamtych wydarzeń.
Od twórców:
Informujemy o powstaniu jeszcze jednej wystawy związanej z 25. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych. W tym przypadku - zrealizowanej bez wielkich kosztów, dzięki oddolnej SOLIDARNOŚCI twórców, bez cenzury i otwartej dla wszystkich zainteresowanych.
Dostępna dla wszystkich, bo istniejąca w internecie, wystawa-strona www.solidarnosc25foto.info prezentuje fotografie z lat 1979-1989, a więc od pierwszej wizyty Jana Pawła II do pierwszych wolnych wyborów w czerwcu 89. Nie tylko fotografie; również różne dokumenty oraz ikonografię tamtych lat. Odezwy, ulotki, plakaty, znaczki, kartki na żywność i benzynę, itd.
Liczba zdjęć i nowych autorów z dnia na dzień rośnie. Każdy bowiem może opublikować mającą walor dokumentu fotografię - zawodowiec i amator. Zapraszamy do powiększania dokumentacji!
Celem wystawy www.solidarnosc25foto.info jest udostępnienie wszystkim Polakom rozsianym po całym świecie - a szczególnie młodzieży, która tego okresu nie pamięta - jak najszerszego materiału o tamtych latach. Informacji o charakterze dokumentu, bardzo różnorodnego, często bardzo osobistego.
Matką chrzestną wystawy tej jest - według słów autora koncepcji strony, Janusza Kobylińskiego - akcja IKONY ZWYCIĘSTWA, zainicjowana z okazji 25 lat Solidarności przez Galerię 2b i Stowarzyszenie STEP. Jej celem jest powstanie, tym razem nie wirtualnej, lecz jak najbardziej realnej, wystawy - instalacji, na terenie dawnej Fabryki Norblina w Warszawie (obecnie Muzeum Przemysłu), ukazującej nie tyle polityczny czy społeczny, co wizualny aspekt lat 80. Otwarcie IKON ZWYCIĘSTWA planowane jest na 10 października, a do jej współtworzenia zaproszeni są wszyscy, którzy dokumentowali tamte czasy / podobnie jak na www.solidarnosc25foto.info, tworzyli w tamtych czasach lub mają na ich temat współczesną refleksję artystyczną. Mile widziane są również materiały z epoki (bibuła, plakaty, dokumenty oficjalne i podziemne itp.).
Więcej informacji na www.2b.art.pl w dziale IKONY ZWYCIĘSTWA.