Najnowsza wystawa Adama Wyżlica to mroczny obraz walki i słabości człowieka

Autor: Michał Chrzanowski

7 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

„Czasami w życiu wybieramy kierunki, czasami los wybiera je za nas“ - zaznacza Adam Wyżlic, autor projektu „Zła podróż“, w którym dokumentuje młodociane osoby uzależnione od narkotyków. Wernisaż wystawy już dziś w Warszawie.

Prace Adama Wyżlica dotykają problemów współczesnego świata. Pokazują skutki zażywania substancji narkotycznych - głównie heroiny oraz substancji zwanych potocznie „dopalaczami” - przez młodocianych. W swoim projekcie przedstawia proces jakiemu dobrowolnie się oni poddają. Na fotografiach widzimy dziewczyny wchodzące w dorosłe życie z nałogiem.

- Chciałem pokazać skalę tego problemu, ich niepewność i cierpienie. To jak łatwo w młodym wieku można zmarnować życie, gdyż tytułowa „zła podróż” doprowadza do śmierci - mówi fotograf.

Gdzie i kiedy

Wernisaż wystawy „Zła podróż“ odbędzie się już dziś, 7 marca o godzinie 19:00 w warszawskiej Galerii Schody (ul. Nowy Świat 39). Ekspozycję będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-18:00. Wstęp jest bezpłatny. Finisaż zaplanowano na 21 marca.

Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów Magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego dyplom w 2017 roku w pracowni fotografii prof. Hab. Janusza Połom oraz aneks w pracowni malarstwa dr Marzeny Huculak oraz licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2015 roku w pracowni Projektowania grafiki prof. Piotra Obarka). Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie) i pięćdziesiąt zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadchodzi 21. Rybnik Foto Festiwal - święto fotografii na Górnym Śląsku
Nadchodzi 21. Rybnik Foto Festiwal - święto fotografii na Górnym Śląsku
Już 20-22 września odbędzie się kolejna edycja weekendowego Rybnik Foto Festivalu. Mimo, że wydarzenie jest krótkie, po brzegi upakowane jest atrakcjami. W programie m.in. 5 wystaw,...
6
Wystartowała jubileuszowa 10. edycja festiwalu fotograficznego "W Ramach Sopotu"
Wystartowała jubileuszowa 10. edycja festiwalu fotograficznego "W Ramach Sopotu"
W programie FFWRS’24 wystawa główna tegorocznych rezydentów, Antoniny Gugały, Jacka Poremby i Sary Ahde, premiery m.in. Szymona Rogińskiego, Emmy Sarpaniemi i Artura Pławskiego oraz...
20
W szwedzkiej stolicy fotografii rusza Landskrona Foto Festival
W szwedzkiej stolicy fotografii rusza Landskrona Foto Festival
Eksploracja współczesnych definicji kobiecości na zdjęciach Emmy Sarpaniemi, pytania o nierówności społeczne u Federico Estola, i refleksja czym jest fotografia w dobie technologii w projektach...
1