Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Prezentowane w ruinach teatru Miejskiego w Gliwicach wielkoformatowe fotografie przedstawiają postidustrialne ruiny Śląska, inspirowane Piranesim, symboliką jego wizji ruin. Na wystawie będzie można zobaczyć prace między innymi: Waldemara Jamy, Słowoja Dubiela czy Piotra Chojnackiego.
Ekspozycja Vedute di Silesia - architektura postindustrialna Górnego Śląska została przygotowana z okazji jubileuszu stulecia powstania Muzeum w Gliwicach.
Wystawa (...) jest próbą nowego patrzenia na rzeczywistość współczesnego Śląska, w sposób inspirowany dziełem Piranesiego. W obu przypadkach mamy bowiem do czynienia z okry-waniem rzeczywistości rozpadającej się - co oczywiste - tworzącej się na naszych oczach. To kreacja i dostrzeganie niewidzialnego w oczywistym. Utrwalanie pejzażu Śląska, tego jaki zastaliśmy i jak przestanie za chwilę istnieć. Zarówno w sferze ducha, jak i materii. - Leszek Jodliński
Inni prezentowani artyści na wystawie to: Karel Tuma, Piotr Szymon, Rafał Milach, Wojciech Wilczyk (oryginalne zdjęcia prezentowane będą w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego). Ekspozycja w Ruinach Teatru Miejskiego będzie miała również charakter śmiałej trawestacji elementów, pochodzących z grafik Piranesiego, w postaci detali architektonicznych, w które niejako zostaną ubrane wnętrza.
Wystawę fotografii architektury postindustrialnej Górnego Śląska Vedute di Silesia można oglądać w ruinach Teatru Miejskiego w Gliwicach (Al. Przyjaźni 18) do 4 września 2005 roku.