Pięć najważniejszych rzeczy podczas realizacji sesji zdjęciowej wg Emila Bilińskiego

Autor: Michał Chrzanowski

25 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Jakie są kluczowe elementy sesji zdjęciowej? Które z jej etapów są najbardziej wymagające? Co należy zrobić, aby osiągnąć zamierzony efekt. Na te i inne pytania odpowie znany fotograf, Emil Biliński.

To już kolejne internetowe warsztaty, których organizatorem jest firma X-Rite Photo & Video. Tym razem gościem specjalnym będzie Emil Biliński, który opowie o pracy zawodowego fotografa. Podczas godzinnego webinarium na swoim przykładzie omówi sposoby przygotowania oraz realizacji poszczególnych etapów profesjonalnej sesji zdjęciowej. Spotkanie będzie dobrym sposobem na zdobycie solidnej porcji wiedzy, która pomoże w codziennej pracy fotografa.

Podczas bezpłatnego webinarium zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Pomysł – inspiracje, jak i gdzie szukać oraz jak przełożyć je na swój pomysł
  • Przygotowania – od A do Z – ekipa, sprzęt, checklista, plan awaryjny
  • Poznaj swój sprzęt – osiągnij maksimum z posiadanego sprzętu
  • Światło – kontroluj światło, nie pozwól światłu kontrolować Ciebie! Modelowanie światłem i przykłady.
  • Color Management - jak używam zarządzania barwą i dlaczego (korzyści i przewaga systemu pracy opartego o kalibrację)

Webinarium odbędzie się online w poniedziałek, 5 września 2016 roku o godzinie 14:30. Jedyne co należy zrobić to zarejestrować się i o ustalonej godzinie kliknąć w link prowadzący do sesji na żywo. Więcej informacji, jak również formularz zgłoszeniowy i znajdziecie na stronie webinarium.

Emil Biliński – zawodowo zajmuje się fotografią beauty, modową i komercyjną. Urodzony w Polsce, dorastał i studiował w Wiedniu. Jako nastolatek wraz z ojcem organizował wystawy fotograficzne w KunstHausWien, gdzie miał okazję poznać i pracować ze znanymi fotografami takimi jak Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh oraz Herb Ritts. Studiował fotografię oraz projektowanie komunikacji wizualnej na Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt w Wiedniu. Po studiach pracował przez pięć lat dla jednego z najsłynniejszych austriackich fotografików – Andreas’a H. Bitesnich’a. Od 2003 fotografuje pod własnym szyldem. Szybko zdobył uznanie w środowisku, czego wynikiem jest imponujące portfolio i klienci dla których pracował i pracuje. Jest ponadto entuzjastą nowych technologii oraz należy do elitarnego grona fotografów zrzeszonych w globalnym projekcie X-Rite Coloratti.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj