Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Twórcy projektu “Portret potrójny” przejechali ponad 400 kilometrów, odwiedzając kilkanaście miejscowości i spotykając setkę osób - mieszkańców wsi i miasteczek. W każdej miejscowości zatrzymali się na dłuższą chwilę, żeby się przedstawić i zapoznać z ludźmi. Potem wyciągali stare pudło, rozstawiali statyw, a na nim aparat mieszkowy. W starej przyczepie kempingowej przerobionej na ciemnię wylewali “chemię” na specjalne płyty, na których potem naświetlali zdjęcia napotkanych osób.
Każdy z siedmiorga artystów biorących udział w projekcie gonił za swoim tematem. Jedni fotografowali stare przedmioty, inni szukali młodych twarzy. Wszyscy razem próbowali zostawić po sobie dobry ślad w pamięci osób, które przyszło im spotkać i fotografować.
Efekty tego niezwykłego projektu będzie można oglądać w dniach 28.08-01.09.2015 roku w Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19 w Białymstoku. W tym miejscu także 30 sierpnia 2015 roku odbędą się warsztaty mokrego kolodionu, a chętni będą mogli skorzystać z oprowadzenia kuratorskiego po wystawie. Zajęcia poprowadzi Michał Zieliński - koordynator artystyczny i pomysłodawca projektu “portret potrójny”. Organizatorzy zapewnią materiały i ubrania ochronne dla uczestników.
Oprowadzenie kuratorskie odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 15:00, a zajmie się nim Mirosław Miniszewski, który dokumentował powstawanie zdjęć w ramach projektu. Będzie to wyjątkowa szansza na lepsze zrozumienie wystawy i wysłuchanie relacji z pleneru.
Analogicznie do wydarzeń odbywających się w Białymstoku, 29 sierpnia 2015 o godzinie 20:00 w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej SCZYTY, w miejscowości Szczyty-Dzięciołowo odbędzie się spotkanie z twórcami i bohaterami fotografii, a także prezentacja zdjęć z podróży i filmu dokumentalnego autorstwa Bartosza Tryzny. Na wydarzenie zapewniony będzie transport z Białegostoku. Odjazd autokaru z parkingu przy CLZ planowany jest na godz. 18:30, a powrót w okolicach północy.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny jednak z racji na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Szczegóły proszę uzgadniać pod numerem 85 67 67 367. Więcej informacji znajdzie na stronie centrumzamenhofa.pl