Akcesoria
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Zdjęcia prezentowane w ramach wystawy “SALE, życz mi szczęścia…” powstały na przełomie 2014 i 2015 roku. Jak mówi autorka, jest to fotograficzny zapis miejsca, które będąc bliskie sercu autorki łączy w sobie elementy ucieczki, energii, chaosu, ale jednocześnie dopełnienia. Tak o wystawie wypowiada się członek warszawskiego ZPAF, Andrzej Baturo - "Ta wystawa wymyka się łatwym ocenom. Najprościej byłoby opisać ją jako relację z kilkudniowego pobytu w jakiejś metropolii. Ale to przecież nie jest zwykła relacja. To są dyptyki. Składane ani na zasadzie podobieństwa, ani przeciwieństwa. Aby zrozumieć przesłanie wystawy, trzeba dokładnie obejrzeć całość. I wtedy okaże się, że wystawa ma czytelną narrację. To taka literatura wizualna - dwa niezależne opowiadania. Pointa znajduje się „między wierszami“… Wystawa ta jest na wskroś uniwersalna, mogła powstać w każdym anglojęzycznym wielkim mieście i tylko z ustnej relacji autorki dowiadujemy się, że jest to Nowy Jork. Nie jest to jednak wystawa ani o Nowy Jorku, ani o żadnym innym mieście. Jest to wystawa o ludziach, którzy, tak na dobrą sprawę są anonimowi i mogą żyć w każdej metropolii".
Katarzyna Łata-Wrona urodziła się 29 maja 1973 roku w Świętochłowicach. Absolwentka krakowskiej ASP. Członek ZPAP i ZPAF. Autorka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Redaktorka książek fotograficznych, kuratorka wystaw i licznych projektów fotograficznych. Zajmuje się promocją i edukacją w zakresie fotografii. W 2010 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia twórcze i wkład w rozwój polskiej kultury. Prace Katarzyny Łata-Wrony znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Fototeki ZPAF w Warszawie, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, USA i w Polsce.
Wernisaż wystawy odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:00 w Galerii Obok ZPAF przy ul. Plac Zamkowy 8 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 10 maja 2015 roku