Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Zdjęcia Franko były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach fotograficznych, w tym dwukrotnie na Viva Photo Awards. Wiktor jest autorem zdjęć promujących VIII i IX edycję Fashion Week Poland, a także plakatów na europejski konkurs dla projektantów mody Off Fashion. Przez wiele lat współpracował z magazynem Charaktery, na okładkach którego znalazło się wiele jego prac. Jego zdjęcia zdobią również okładki licznych książek oraz płyt polskich wykonawców.
W swojej fotografii Wiktor Franko sięga często po motywy literackie (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w nich także silny wpływ surrealizmu i odrealnienia. Jego fotografie to zarówno tradycyjne czarno-białe portrety, jak i abstrakcyjne i konceptualne prace. Jest miłośnikiem klasycznych technik swojego zawodu - fotografuje polaroidem, średnioformatowym aparatem analogowym oraz lomo. Jego prace często określane są terminem "malarskie". Efekt ten osiąga stosując specyficzne autorskie metody postprodukcji zdjęć. Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: niepowtarzalna atmosfera, specyficzny nastrój oraz element zaskoczenia.
Wiktor Franko - urodzony w Kielcach w 1983 roku. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, jednak swoje zawodowe życie postanowił związać z fotografią. Swoją pasję do tworzenia rozwijał w Londynie, gdzie zajmował się głównie fotografowaniem muzyków jazzowych. Specjalizuje się w zdjęciach zarówno artystycznych, jak i komercyjnych. Ma na swoim koncie wiele publikacji oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jego prace ukazują się regularnie w czasopismach fotograficznych czy modowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Publikował między innymi w magazynach: Foto, Żurnal, iPress Magazine, brytyjskim Prism Magazine, włoskim Fashion World Magazine, brytyjskimOppa Magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine.
Wystawa fotografii Wiktora Franko
Wernisaż: 10 grudnia 2014, godz. 18:00
Termin: do 28 lutego 2015
Galeria Nizio
ul. Inżynierska 3/4
Warszawa