Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Zdjęcia z projektu „Polish misia” zostaną pokazane na festiwalu „WeArt” w Barcelonie, natomiast seria „They were” zostanie zaprezentowana w Luwrze na targach sztuki „Fotofever”, gdzie Borys Makary będzie reprezentowany przez galerię NUE.
Projekt "Polish misia" polega na zobrazowaniu, przedstawieniu zjawiska psychologicznego, jak i socjologicznego, które jest obecne, wydaje się „od zawsze”, ale nigdy nie mówiło się o nim w takim kontekście. W projekcie kobiety pokazują swoją silną więź, relacje z „misiem”, podkreślając fakt miłosnego podejścia do tych zabawek. Fotograficzna opowieść uzupełniona jest wspomnieniami związanymi z tym „pluszowym przyjacielem”. Projekt obejmuje fotografie 100 kobiet wraz z ich misiami.
W pracy artysta mówi otwartym tekstem. Może być on odczytany na różne sposoby. Porusza się między dokumentem a kreacją. Praca jest ironicznym komentarzem do popkultury i przeerotyzowania obrazu kobiety we współczesnym świecie. Ma ona także pokazać erotyzację współczesnego życia, chęć obnażania się i emanowania seksualnością, jednocześnie będąc kolekcją „polizanych misiów”, wpisując się w starą tradycję zbioru w fotografii. Oczywiście artysta był także reżyserem, który wpływa na osoby i sytuacje, przez co kreuje pewne zjawiska, „fałszując” rzeczywistość, tworząc poprzez te działania, fakty uznawane za obowiązujące i prawdziwe.
Więcje informacji na:
weartfestival.com/es/weartmagazine/weart-festival-2014-selected-artists
weartfestival.com/es/author/boma/
Projekt „They were” sprowadza się w swojej formie do man-rayowskiego obrazowania rzeczywistości za pomocą negatywów, na których autor ręcznie malował znaki i cyfry symbolizujące charakter postaci przedstawionej na zdjęciu. Punktem wyjścia była numerologia, ukryte symbole, które miały coś powiedzieć o danej osobie, unikając dosłowności.
„They Were“ – piętnaście fotografii, z których każda opowiada historię innej kobiety. Te graficzne obrazy, ręcznie malowane przez autora, intrygują i zatrzymują odbiorcę, skłaniając go do analizy złożonych „wzorów” osobowości. Borys Makary pozostawia widzowi liczne niedomówienia oraz swobodę w odczytaniu znaczeń swoich prac.
Projekt został pokazany między innymi na wystawie „Nue 1.” w paryskiej galerii NUE. Szczegóły na: fotofeverartfair.com