Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Wśród "gorących nazwisk" 11. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Rybniku, w pierwszej kolejności należy wymienić Adama Lacha, którego najnowszy projekt "Stigma" szturmem zdobywa uwagę odbiorców, poparcie instytucji kulturalnych i uznanie na międzynarodowych konkursach. Lach, który jest współzałożycielem agencji Napo Images, publikuje swoje zdjęcia w opiniotwórczych magazynach w Polsce, Europie i USA, a jego "zapracowanie" sprawiło, że organizatorzy z przyjemnością czekali 2 lata na jego występ w ramach MFF.
Kolejnym autorem, który budzi wielkie emocje swoim udziałem w Festiwalu jest niewątpliwie Marek Arcimowicz, który z aparatem "zaliczył" wszystkie strefy geograficzne i aktywnie współpracuje z polską edycją magazynu National Geographic od początku jej istnienia. Arcimowicz przez wiele lat pracował w Nepalu jako przewodnik trekkingowy i raftingowy. Potrafi opowiadać o swoich doświadczeniach, jak nikt inny na ziemi. Spotkanie z nim będzie więc swoistą podróżą.
Na przeciwległym biegunie tematycznym tegorocznego Festiwalu plasuje się mocna reprezentacja fotografii kreacyjnej, w osobie Marty Dąbrowskiej, Szymona Siwaka, Anny66 Andrzejewskiej, Aleksandry Zaborowskiej, czy Pawła Śmiałka. Ten ostatni pokaże swoje ambrotypy, czyli zdjęcia wykonywane za pomocą XIX-wiecznej techniki mokrego kolodionu. W programie zobaczymy również dwa mocne dokumenty socjologiczne: "Pod mostem" Bogdana Kułakowskiego - wybitnego fotoreportera od lat 60. oraz "Dziewczyny z Pałacu" Tomasza Zdulskiego - prezesa Stowarzyszenia Pozytyw.
Ponadto, na odwiedzających MFF w Rybniku będzie tradycyjnie czekał artystyczny akt, ale również fotografia przyrodnicza i makro. A wszystko to i wiele więcej podczas dwóch dni trwania imprezy, czyli 15 i 16 marca 2014 roku.
Szczegółowy program na stronie www.festiwal.rybnik.pl
Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku
Termin: 15-16.03.2014
Klub Energetyka Fundacji Elektrowni Rybnik
ul. Podmiejska
Rybnik