Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
"Morowe Panny" to wystawa zorganizowana w ramach najnowszego projektu muzycznego Muzeum Powstania Warszawskiego. Na 47 fotografiach zostały zestawione różne Warszawianki, te znane i mniej znane, reprezentujące Warszawę różnych okresów. Poza rozpoznawalnymi kobietami ze świata mediów, np. znana dziennikarka i felietonistka - Agata Passent, popularna aktorka Anna Milewska, czy znakomita poetka i autorka tekstów piosenek Agnieszka Osiecka; na wystawie znalazły się także fotografie anonimowych warszawianek - cichych bohaterek swoich czasów: matka z dziećmi na spacerze w łazienkach Królewskich z początku wieku, kobieta na trybunie honorowej manifestacji patriotycznej na ul. Marszałkowskiej z 1905 roku i pierwsza warszawska handlarka na zrujnowanej po Powstaniu Warszawskim ul. Pięknej - one także zasługują na miano "Morowych Panien".
Zdjęcia prezentowane będą do 25 lipca, od wtorku do soboty, w godz. 10.00-18.00, w Fotoplastikonie Warszawskim w Al. Jerozolimskich 51.
Tytułowe "Morowe Panny" są jedna z myśli przewodnich tegorocznych obchodów 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Najnowszy projekt Muzeum Powstania Warszawskiego "Morowe Panny" to historia stolicy opowiedziana przez młode kobiety z ich problemami, przemyśleniami i spostrzeżeniami, dotyczącymi Powstania Warszawskiego i współczesnej Warszawy. Na płycie zaśpiewają: Anita Lipnicka, Paulina Przybysz, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, Jadwiga Basińska, Anna Brachaczek, Lilu, Marika, Mona, Paresłów. Utwory zostały przygotowane w oparciu o kompozycje Dariusza Malejonka, lidera zespołu Maleo Reggae Rockers. 28 lipca o godz. 20:00 w Parku Wolności Muzeum odbędzie się koncert promujący wydawnictwo. Wstęp po zakupie biletu normalnego do Muzeum.