Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Twórcy związani z kolektywem "un-posed" pragną wyrażać siebie poprzez fotografię uliczną. Pierwsza wspólna wystawa kolektywu w Leica Gallery jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie polskiej publiczności tym gatunkiem fotografii. Dowodem na to był m.in. sukces wystawy "Street Photography Now. Fotografia Uliczna Tu i Teraz" (Fundacja DOC).
Kolektyw "un-posed" został powołany do życia w 2011 roku. Grupa składa się z fotografów specjalizujących się w niepozowanej i niestudyjnej fotografii, znanej także jako "street photo", klasyfikowanej jako rodzaj fotografii dokumentalnej. Ich rozpoznawalny styl opiera się na rejestrowaniu sytuacji zwykle niezauważanych przez większość społeczeństwa, choć zachodzących w miejscach publicznych. Celem grupy jest kształtowanie artystycznej świadomości w Polsce oraz promowanie osiągnięć polskich fotografów ulicy i polskich pionierów tego gatunku fotografii za granicą.
Grupę tworzą: Michał Adamski, Damian Chrobak, Tomasz Lazar, Maciej Dakowicz, Andrew Kochanowski, Piotr Koszczyński, Zbigniew Osiowy, Paweł Piotrowski, Marcin Płonka, Jacek Szust i Paweł Walczyk. W styczniu dołączył Tomasz Wiech.
Każdy z członków fotografuje w nurcie "street photography", ale każdy ma indywidualny styl, co pokazuje ile twarzy ma współczesna fotografia uliczna. Jedni nawiązują do klasyków czarno-białej fotografii i Henri Cartier-Bressona, inni wybierają bardziej nowoczesne spojrzenie i kolorową fotografię. Jedno jest wspólne i konieczne: wyprzedzanie zdarzeń, bycie bardzo blisko sytuacji i ludzi, fotografowanie codziennie, które bywa czekaniem 20 minut na stacji metra na "tę" odpowiednią chwilę, instynktowne podniesienie aparatu w ułamku sekundy...
"Street games" - wystawa kolektywu "un-posed"
Wernisaż: 9.02.2012, godz. 19:00
Termin: 10.02-4.03.2012
Leica Gallery Warszawa
C. H. BlueCity, poziom +1
Aleje Jerozolimskie 179
Warszawa