Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
ABYSS Konrada Grajnera to już trzecia wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Dom Fotografii w Galerii Strefa. Jednak będzie ona wydarzeniem szczególnym. Poza fotografiami, podczas wernisażu usłyszymy także dźwięki muzyki skomponowanej przez autora i jego zespół. Wyjątkowy charakter mają także prezentowane prace.
Jak twierdzą organizatorzy Fotografie Konrada Grajnera, w większości portrety młodych ludzi, odzwierciedlają oryginalny, charakterystyczny dla autora styl fotografowania. Wypływa on zapewne z cech samego autora, bowiem osobowość Konrada Grajnera jest niezwykle spójna z jego twórczą ekspresją, co jest dziś rzeczą unikalną. Ta spójność jest dowodem na to, iż twórczość autora jest absolutnie szczera, jest w zgodzie z jego wewnętrznym sposobem widzenia świata. Pierwsze wrażenie, jakie wywołują fotografie Konrada Grajnera, może być nacechowane zdziwieniem i niepełnym rozumieniem, ale wystarczy chwila obcowania z autorem i jego sztuką, aby oglądający doświadczył niezwykłej wrażliwości fotografa emanującej z jego zdjęć.
Konrad Grajner jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii oraz Warszawskiego Studium Fotograficznego. Interesuje go fotografia klasyczna oraz motyw człowieka w otoczeniu miejskim. Autor napisał o sobie:
Fotografuję to, co w jakiś sposób jest mi bliskie - otoczenie, przedmioty, elementy architektury, ale też ludzi, z którymi łączy mnie emocjonalna więź, pewne duchowe pokrewieństwo. Najważniejsza staje się wtedy chwila, kiedy w oczach fotografowanego dostrzegam głębię. Dla jednych to dusza, dla innych - prawda o człowieku, ukryta gdzieś na dnie spojrzenia. Dla mnie - otchłań, która w tym momencie przestaje być niewiadomą. W tej jednej chwili wszystko staje się jasne.
Należy dodać, że Konrad Grajner jest twórcą multimedialnym, wykorzystującym w swoich pracach możliwości obrazowania cyfrowego. Jego zainteresowania nie ograniczają się jedynie do płaszczyzn wizualnych - zajmuje się również muzyką przemysłową, która - obok konstruktywizmu rosyjskiego (Rodczenko, Lissitzky), niemieckiego ekspresjonizmu w filmie (Murnau, Fritz Lang), niemieckiej i rosyjskiej sztuki totalitarnej - stanowi źródło inspiracji dla jego twórczości fotograficznej. Ogromny wpływ na charakter sztuki młodego fotografa ma otoczenie, w którym żyje - sceneria postrobotniczej Łodzi, miasta fabryk.
Wystawa Abyss prezentowana będzie w Strefa Juice & Art Gallery (Warszawa ul. Moliera 8 Tel. 8263949) do 12 września. Wernisaż odbędzie się w piątek, 22 sierpnia o godzinie 20.00.
Przeczytaj w Fotopolis recenzje wystaw przygotowanych przez Stowarzyszenie Dom Fotografii:
Tomek Sikora "W cieniu Paryża"