Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Najnowsza publikacja to kolejna odsłona realizowanego od ośmiu lat projektu, w ramach którego członkowie kolektywu fotografowali tereny byłych republik ZSRR. Premiera już w najbliższą niedzielę 6 listopada.
“Stracone terytoria. [Niekompletny] spis rzeczy” jest jedną z wielu narracji, które zostały zrealizowane w ramach projektu Stracone terytoria. Książka jest próbą zdefiniowania zjawisk, wydarzeń, procesów oraz mierzenia się z pamięcią po ZSRR, który przez całe dekady wywierał piętno także i na naszej rzeczywistości.
Dwudziestu jeden autorów – pisarzy, dziennikarzy, politologów, historyków, artystów i kuratorów, stworzyło osobisty atlas postradzieckich skojarzeń. Dla każdego z nich inspiracją stały się wybrane fotografie z Archiwum Straconych terytoriów. Autorzy różnią się niemal wszystkim: pochodzeniem, językiem, stylem literackim i temperamentem. Każda z tych osób inaczej pamięta ZSRR i inaczej go doświadczyła. Publikacja ta nie jest przewodnikiem po świecie radzieckim, ale mówi o wielu ważnych i aktualnych problemach regionu, który cały czas ulega przemianom, próbując określić swoją pozycję i uporać się z pamięcią o Imperium, które rozpadło się dwadzieścia pięć lat temu.
Premiera książki odbędzie się w niedzielę, 6 listopada 2016 roku, o godzinie 16:00 w Kinie.Lab Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, przy ul. Jazdów 2, w Warszawie. Podczas spotkania odbędzie się panel dyskusyjny, w którym udział wezmą fotografowie Sputnik Photos oraz autorzy tekstów zamieszczonych w książce. Na godzinę 17:30 przewidziano z kolei projekcję filmu "Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków", ukazujący niezmienione od lat, pełne magicznego myślenia i tradycji oblicze rosyjskiej wsi.
Stracone terytoria - realizowany od ośmiu lat projekt, w ramach którego fotografowie Sputnik Photos pracowali w byłych republikach ZSRR. Powstało liczące kilka tysięcy fotografii Archiwum Straconych terytoriów, które stało się podstawą dla wystaw, książek oraz instalacji. Każda z nowo powstających narracji będzie dotykać innego aspektu ważnego dla obszaru postradzieckiego.
Więcej informacji na temat książki znajdziecie pod adresem sputnikphotos.com. Książka będzie także dostępna do kupienia za pośrednictwem księgarni CSW.
(źródło: materiały prasowe, fot. okładkowa: Sputnik Photos, z wystawy "OSAD")