Samyang/Falcon 14 mm f/2,8 IF ED MC Aspherical

Autor: Michal Grzegorczyk

15 Wrzesień 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Na polski rynek trafił kolejny obiektyw stałoogniskowy produkowany przez koreańską firmę Samyang, sprzedawany dodatkowo pod marką Falcon. Jego ogniskowa to 14 milimetrów, a światło f/2,8. To konstrukcja kryjąca pełną klatkę. Będzie oferowana z mocowaniem Canon, Nikon, Sony/Minolta i Pentax.

O obiektywie Samyang/Falcon 14 mm f/2,8 dowiedzieliśmy się równocześnie od firmy Foxfoto, generalnego dystrybutora {LNK|http://www.falcon-obiektywy.pl;obiektywów marki Falcon i od dystrybutora marki Samyang. Wygląda więc na to, że ten sam obiektyw będzie oferowany w dwóch miejscach, pod dwiema nazwami.

Nie zmienia to faktu, że to ta sama konstrukcja: ogniskowa 14 milimetrów, światło f/2,8, 14 elementów w 12 grupach (dwa elementy asferyczne, dwa ze szkła ED), brak AF.

]

Poniżej prezentujemy specyfikację techniczną obiektywu i informację prasową firmy Fox Foto:

NazwaSamyang 14mm f/2,8 IF ED MC Aspherical
Typmanualny obiektyw szerokokątny
Konstrukcja14 elementów w 12 grupach, 2 soczewski asferyczne, 2 soczewki ze szkła ED
Stabilizacja obrazunie
Autofokusnie
Ogniskowa14 mm
Otwór maksymalnyf/2,8
Dystans min.28 cm
Kąt
  • 114° dla małego obrazka
  • 92,5° dla formatu APS-C
PrzesłonaF2.8 - F22
MocowanieNikon, Canon, Sony, Pentax
Powiększenieb.d.
Filtrb.d.
Osłonab.d.
Obudowab.d.
Wymiaryb.d.
Wagab.d.
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisSamyang/Falcon 14 mm f/2,8 IF ED MC Aspherical

Firma Foxfoto, generalny dystrybutor obiektywów marki Falcon, ma przyjemność zapowiedzieć nowy obiektyw szerokokątny Falcon 14mm f/2.8. Obiektyw pojawi się w sprzedaży pod koniec roku. Zgodnie z oświadczeniem producenta, firmy Samyang, wykonany będzie z najwyższej jakości materiałów, z pełną kontrolą jakości.

Konstrukcja obiektywu to 14 elementów w 12 grupach, w tym dwie soczewki asferyczne i dwie soczewki niskodyspersyjne ED. Zastosowano oczywiście wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne.

Obiektyw przeznaczony jest zarówno do aparatów z matrycą APS-C, jak i pełnoklatkową. Oferowany będzie z mocowaniem do aparatów Canon, Nikon, Sony/Minolta, Pentax.

Kąt widzenia to 114 stopni dla pełnej klatki i 92,5 stopnia dla formatu APS-C (w przypadku Canon-a 89 stopni). Minimalna odległość ostrzenia to 28cm a zakres regulacji przysłony to f/2.8-22.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox AF 35 mm f/1.7 - kompaktowy, jasny i tani. Nowy standard do APS-C
Viltrox odświeża pierwsze konstrukcje ze swojej oferty prezentując kolejny mały, lekki i naprawdę tani obiektyw z serii Air. Viltrox AF 35 mm f/1.7 będzie dostępny w wersjach z...
8
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Problemy z Sigmą 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - rusza akcja serwisowa
Sigma informuje o problemach technicznych dotyczących niektórych egzemplarzy obiektywu SIGMA 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART. Sprawdź czy twój model kwalifikuje się do bezpłatnej...
4
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć więcej?
Sirui 40 mm T1.8 1.33X S35 AF - niedrogi anamorficzny obiektyw z... autofokusem. Czy można chcieć...
Sirui nie zwalnia tempa i dalej demokratyzuje rynek obiektywów anamorficznych. Tym razem prezentuje swój pierwszy obiektyw tego typu wyposażony w układ AF.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)