Dodaj ocenę

Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro Art już niebawem dostępna w sprzedaży. Znamy polską cenę

Autor: Michał Chrzanowski

11 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro Art to przede wszystkim skala odwzorowania 1:1, kompaktowy i uszczelniany korpus oraz wysoka jakość optyki bez żadnych kompromisów. Pierwszy obiektyw macro z linii Sigma Art ma pojawić się w sprzedaży w czerwcu tego roku, a jego cena może Was zaskoczyć.

Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro Art swoją premierę miała pod koniec lutego. Wtedy właśnie producent wyłożył wszystkie karty na stół i zaprezentował model, który uzupełnia cenioną i popularną serię Art. Pierwszy obiektyw makro z tej linii zapewnia odmienną filozofię konstrukcji od tej, do której przyzwyczaili nas inni producencie optyki. Szkło Sigmy nie oferuje bowiem mechanizmu wewnętrznego ogniskowania. Niektórzy mogliby uznać to zapewne za minus, jednak jak twierdzi producent wewnętrzne ogniskowanie powoduje ograniczenia wydajności optycznej obiektywu, a w linii Art nie ma pod tym względem miejsca na kompromisy.

- Aby zapewnić niespotykaną dotąd jakość obrazu, inżynierowie marki SIGMA zdecydowali się zaprojektować  obiektyw z wysuwanym przednim tubusem. Takie rozwiązanie pozwoliło podnieść szeroko rozumianą wydajność optyczną obiektywu. W parze z ostrością uzyskujemy możliwość swobodnego stosowania soczewek ze specjalnych szkieł odpowiedzialnych za korektę wszelkich aberracji. Taka konstrukcja oferuje nowy poziom ostrości i kolorystyki obrazu - czytamy w informacji prasowej producenta.

Jakość obrazu przede wszystkim

Układ optyczny obiektywu Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro Art został zbudowany na bazie 19 elementów w 10 grupach, z czego aż 6 to specjalne soczewki ze szkieł o niskiej dyspersji (SLD i FLD). Oprócz tego otrzymujemy soczewki asferyczne, dzięki którym ostrość obrazu ma być równa na całej powierzchni kadru, nawet przy szeroko otwartej przysłonie. Układ zapewnia maksymalny współczynnik powiększenia 1:1, a fotografować będziemy mogli z minimalnej odległości 25,8 cm. Z kolei kołowa 9-listkowa przysłona zapewnić ma przyjemne rozmycie nieostrości.

Za ostrzenie odpowiada silnik DC, a system pozwoli także na ręczną, płynną korektę ostrości. Sam obiektyw kompatybilny jest z kolei z konwerterami Sigmy o krotności 1,4 x oraz 2,0 x, a także z lampą makro EM-140 DG. Podobnie jak wszystkie najnowsze szkła producenta, nowa Sigma oferuje wsparcie dla urządzenia Sigma USB Dock oraz oprogramowania korygującego wady optyczne w aparatach Canon.

Szkło zostało uszczelnione przed kurzem i zachlapaniami, oferuje mosiężny wytrzymały bagnet i waży 515 g przy rozmiarach 70,8 x 105,8 mm. Na obiektyw zamocujemy filtry o średnicy 49 mm.

Cena i dostępność

Pierwsze modele Sigmy 70 mm f/2.8 DG Macro Art z mocowaniem Canon EF pojawią się na polskim rynku w czerwcu w cenie 2190 zł. Dodatkowo obiektyw w tej wersji posiada oprogramowanie kompatybilne z systemem korekt obrazu zaimplementowanym w aparatach Canon. Szkło także będziemy mogli nabyć z mocowaniami Nikon F oraz Sony E, jednak w tym miejscu producent nie zdradził, kiedy konstrukcje w tych wersjach będą dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sigma-global.com. 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 - nadchodzi superjasny szeroki kąt do Nikon Z i Sony E
Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 - nadchodzi superjasny szeroki kąt do Nikon Z i Sony E
Już niebawem na rynku pojawi się obiektyw Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 w wersji do aparatów bezlusterkowych. Gratka dla fanów jasnych obiektywów szerokokątnych.
8
TTArtisan 23 mm f/1.8 - niedroga 35-tka do aparatów APS-C. W sam raz na pierwszy obiektyw
TTArtisan 23 mm f/1.8 - niedroga 35-tka do aparatów APS-C. W sam raz na pierwszy obiektyw
TTArtisan prezentuje kolejną stałkę z systemem AF. Tym razem to budżetowy ekwiwalent obiektywu 35 mm do systemów APS-C. Jest lekki, obiecuje niezłą optykę i kosztuje tylko 699 zł.
6
7Artisans FF 18 mm f/5.6 - supertani, supermały i szeroki, ale z pewnymi ograniczeniami
7Artisans FF 18 mm f/5.6 - supertani, supermały i szeroki, ale z pewnymi ograniczeniami
Chiński producent prezentuje wyjątkowo tani i kompaktowy pełnoklatkowy obiektyw superszerokokątny typu pancake. Może być ciekawą opcja na niezobowiązujące wypady z aparatem czy...
7