Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
W ankiecie wzięło udział 1163 naszych czytelników, z czego ponad połowa (55%) to osoby związane z fotografowaniem w sposób czysto hobbystyczny. Dość spora grupa osób, bo aż 38% traktuje fotografowanie jako okazjonalne źródło dochodu, a 7% ankietowanych to zawodowcy.
Dotychczasowa baza zdjęć w przypadku 50% ankietowanych nie przekracza 50GB, 27% deklaruje objętość pomiędzy 50 a 100GB, a niecałe 23% dość pokaźne rozmiary - powyżej 100GB.
Dotychczasowe rozmiary baz danych dość szybko się powiększają, na co wskazuje deklarowany miesięczny przyrost pojemności zdjęć - niecałe 38% mieści się w 1GB, grupa 41% ankietowanych wykonuje od 1 do 3GB, a 21% powyżej 3GB. Gratulujemy twórczej płodności - oby tak dalej.
W odpowiedzi na pytanie o stosowane sposoby archiwizacji zdjęć otrzymaliśmy całe spektrum rozwiązań i to w najprzeróżniejszych kombinacjach. Mimo dostępnych zaawansowanych sposobów backup'owania danych, największym powodzeniem nadal cieszy się jedna z najwcześniej dostępnych metod archiwizacji na rynku - płyty CD oraz DVD (33%).
Pozostałymi najbardziej powszechnymi metodami są kombinacje backupu na płycie CD/DVD i na wewnętrznym dysku komputera (23,7%) oraz CD/DVD wraz z zapasową kopią na dysku zewnętrznym (16,3%). W ankiecie pojawiła się również otwarta opcja "inne", która przez ankietowanych najczęściej przekładała się na drukowanie wybranych zdjęć lub backup na serwerze. Cieszy natomiast świadomość zagrożenia utraty danych - ponad połowa ankietowanych (51,3%) nie uważa stosowanych metod archiwizacji za bezpieczne.
Spośród wszystkich osób, które w ankiecie podały swoje dane osobowe, wyłoniliśmy jedną, która otrzymuje drukarkę HP Photosmart Pro B9180 - jest nią Maciej Betka z Poznania. Rozlosowanych zostało również 50 osób, które otrzymają od firmy HP nagrody pocieszenia: maskotki antystresowe Ollie. Dziękujemy za pomoc i gratulujemy wygranej