Leica M6 Kenta Kobersteena na aukcji

Autor: Michal Grzegorczyk

1 Grudzień 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Sklep Leicastore.pl poinformował o Leice M6 należącej do Kenta Kobersteena - głównego edytora działu fotografii National Geographic, która trafiła na aukcję w serwisie Allegro. W zestawie znajdują się też dwa obiektywy i zdjęcie zrobione tym aparatem sygnowane przez autora.

Sklep Leicastore.pl poinformował o ciekawej propozycji dla kolekcjonerów sprzętu fotograficznego (lub fanów magazynu National Geographic, a dokładniej Kenta Kobersteena - głównego edytora działu fotografii, w centrali National Geographic w Waszyngtonie). Na aukcji w serwisie Allegro znalazła się Leica M6, która przez kilkanaście lat i wiele podróży była podstawowym aparatem tego fotografa.

Oferowany na aukcji zestaw składa się z:

  • Aparatu Leica M6, o numerze seryjnym 1679074, z paskiem. Aparat nosi ślady wypraw w najodleglejsze kraje, jednak lekkie przetarcia, czy ryski tylko dodają mu charakteru, przypominając w jak ważnych wydarzeniach brał udział. Mechanicznie aparat jest w idealnej kondycji. Po każdej podróży, Kent Kobersteen oddawał korpus do całkowitego przeglądu w prywatnym serwisie fotograficznym, działającym w ramach National Geographic Society w Waszyngtonie. Dzięki temu mimo kolejnych otarć, mógł być pewien, że aparat nigdy go nie zawiedzie. Na dolnej płycie znajduje się laserowo wygrawerowane imię i nazwisko Kenta Kobersteena.
  • Obiektywu Leica Elmarit-M 2.8/28mm, o numerze seryjnym 3671468, wraz z osłona przeciwsłoneczną.
  • Obiektywu Leica Summicron-M 2/50mm, o numerze seryjnym 3357965, wraz z osłoną przeciwsłoneczną. Lekko przesunięty pierścień przysłony.
  • Listu autorstwa Kenta Kobersteena, potwierdzonego przez notariusza, dowodzącego autentyczności sprzętu.
  • Sygnowanej fotografii autorstwa Kenta Kobersteena, wykonanej tymże aparatem w 1992 roku, w Meksyku.

Kent Kobersteen - reporter, dokumentalista, teoretyk fotografii, ekspert prawa prasowego. Długoletni współpracownik Minneapolis Tribune. W latach 1998-2005 zajmował prestiżową posadę głównego edytora amerykańskiego wydania National Geographic, z którym współpracował od 1983 roku. Za jego kadencji tytuł ten zdobył pięciokrotnie wyróżnienie National Magazine Award, dla najlepszego tytułu ukazującego się na rynku amerykańskim, a ośmiokrotnie był nominowany do nagrody głównej. Podczas swojej pasjonującej pracy jako fotograf i edytor, Kent Kobersteen przemierzył ponad 25 krajów. Dokumentował wydarzenia między innymi w Ameryce Łacińskiej, Azji, Arktyce. Szczególnie dużo czasu poświęcił na ukazanie życia ludzi w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jego prace, zostały docenione między innymi przez Overseas Press Club oraz National Press Photographers Association. Przyczynił się (jako fotograf i edytor) do wydania wielu książek o Australii, Hawajach, Japonii, Kanadzie, ZSRR, Ekwadorze i wielu innych. Aktualnie prowadzi warsztaty fotograficzne dla profesjonalistów na całym świecie. Uczy ich nie tylko sztuki obrazu, ale także zasad rządzących światem dziennikarskim. Wraz z Tomaszem Tomaszewskim, prowadził również warsztaty w Polsce. Jest jedną z najbardziej pożądanych osób w składzie jury najważniejszych konkursów fotograficznych.

 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
22
Sony zapowiada premierę modelu A1 II
Sony zapowiada premierę modelu A1 II
Po blisko 4 latach od premiery pierwowzoru, Sony zaprezentuje wreszcie nową wersję swojego flagowego korpusu. Czym będzie nowy A1 II? Tego dowiemy się już za tydzień.
7
Fujifilm GFX Eterna - nadchodzi średnioformatowa kamera filmowa ze 102-megapikselową matrycą
Fujifilm GFX Eterna - nadchodzi średnioformatowa kamera filmowa ze 102-megapikselową matrycą
Fujifilm zapowiada profesjonalna kamerę kinową opartą o średnioformatowy system GFX. Urządzenie, które trafi na rynek w 2025 roku ma zrewolucjonizować branżę filmową.
9