Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Musimy przyznać, że mogliśmy się podobnego posunięcia spodziewać. Epson jest jednym z największych producentów fotograficznych drukarek atramentowych, które od lat cieszą się dużym uznaniem fotografów - zarówno amatorów, jak i zawodowców. Firma musiała zareagować na coraz powszechniejszy powrót do podłoża barytowego w fotografii - tym razem opartej na druku atramentowym, a nie pracy w ciemni. Efektem jest właśnie barytowy (i oczywiście bezkwasowy - archiwalność przede wszystkim!) Epson Traditional Photo Paper. Papier o gramaturze 330 g/m2 jest konfekcjonowany w formatach A4, A3, A2 i 24x36 cali w pakietach po 25 arkuszy.
Producent podkreśla, że dzięki dużej grubości Traditional Photo Paper nie będzie się falował nawet po nałożeniu dużej ilości atramentu, a mikroporowata struktura sprawi, że atrament będzie szybko wysychał. Papier jest kompatybilny z pigmentowymi atramentami serii UltraChrome K3 oraz UltraChrome K3 VM (z kolorem Vivid Magenta - jak w modelach Epson Stylus Pro 4880, 7880 i 9880) - mikroporowata struktura nośnika stawia bowiem większe wymagania pod względem trwałości po stronie atramentu (papiery "puchnące" - stosowane najczęściej w przypadku atramentów barwnikowych - znacznie bardziej chronią atrament przed czynnikami atmosferycznymi, które powodują blaknięcie). Co ciekawe, w krótkiej informacji prasowej Epson podkreśla wysoki połysk opisywanego nośnika, a ta cecha nigdy przecież nie była najważniejszą charakterystyką srebrowych barytów - koneserzy cenią przede wszystkim lekki połysk papieru suszonego na powietrzu, bez udziału suszarek. Ale na ten temat sensowniej będzie się wypowiadać dopiero, kiedy zobaczymy pierwsze wydruki zrobione na nośniku Epson Traditional Photo Paper.
Poniżej podajemy orientacyjne europejskie ceny różnych formatów papieru Epson Traditional Photo Paper (paczki po 25 arkuszy):