Elinchrom Snaplux - nowe, szybko rozkładane softboksy do pracy w terenie

Autor: Maciej Luśtyk

13 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Montowanie softboksów, choć proste, jest zwyczajnie mało wygodne. Zwłaszcza podczas pracy w plenerze. Coś dla osób lubiących praktyczne rozwiązania ma Elinchrom. Snaplux to nowa linia „natychmiastowych” modyfikatorów.

Pomysł na szybko rozkładane softboksy nie jest nowy. Tym razem jednak swoje trzy grosze w tym temacie postanowił dorzucić Elinchrom. Tak oto otrzymujemy linię Snaplux, której głównymi cechami ma być mobilność i błyskawiczna gotowość do pracy.

Szybkie i bezproblemowe - takie mają być nowe modyfikatory Snaplux

System szybkiego rozkładania bazuje na podobnym mechanizmie co w parasolkach, pozwalając nam przygotować softbox do pracy jednym ruchem. Nie ma więc mowy o żmudnym siłowaniu się z pojedynczymi tyczkami. Przynajmniej w przypadku octy, gdyż na zdjęć pokazujących rozkładanie modeli prostokątnych producent jakoś nie pokazuje. Wierzymy jednak, że i w ich przypadku jest podobnie.

W sumie na serię Snaplux składają się trzy typy modyfikatorów: wspomniana octa, softbox prostokątny oraz strip. Wszystkie oferowane w zestawie z dyfuzorem i gridem, pozwalającym ograniczyć rozpraszanie światła. Softboksy nie należą do największych (35 x 75 cm, 55 x 75 cm i 60 x 60 cm), ale właśnie dzięki temu mają doskonale sprawdzić się podczas pracy w terenie, z myślą o której zostały zaprojektowane.

Co ważne, nowe modyfikatory podłączymy w zasadzie do dowolnej lampy z generatorem. W ofercie jest bowiem cały zestaw adapterów, które umożliwią pracę z systemami: Profoto, Bowens, Broncolor, AlienBees i Q-Mount. Z kompatybilnością nie powinno być więc problemu, ale niestety adaptery oferowane są wyłącznie jako akcesorium opcjonalne, dostępne do dokupienia osobno (22-53 euro w zależności od modelu).

Cena i dostępność

Nowe Softboksy nie należą też do najtańszych, ale cena nie powinna też przerazić zainteresowanych. Za strip zapłacimy 110 euro (około 500 zł), softbox prostokątny wyceniono na 119 euro (około 545 zł), a za najdroższą octę będziemy musieli zapłacić 138 euro (około 630 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem elinchrom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Plenerowa lampa Godox AD600BM II - duża moc i wszechstronność w nowej odsłonie
Godox prezentuje nową wersję wydajnej plenerowej lampy błyskowej. Zasilana akumulatorem AD600BM II nie wspiera TTL, ale oferuje dużą moc, tryb HSS i jest zdecydowanie tańsza od bardziej...
0
Harman RED - nowy film z efektem redscale
Harman RED - nowy film z efektem redscale
Phoenix ma za mało odjechany charakter? Harman powraca z kolejnym filmem efektowym, który jeszcze bardziej podkręca wyjściowe rezultaty. Fotografując na materiale Harman RED otrzymamy...
8
Nanlux Evoke 500B - filmowe monstrum o mocy 5000W. To pierwszy taki LED na świecie
Nanlux Evoke 500B - filmowe monstrum o mocy 5000W. To pierwszy taki LED na świecie
Nanlux prezentuje lampę, która odmienić ma oblicze oświetlenia filmowego. Evoke 500B to pierwsza na świecie, odporna na warunki atmosferyczne głowica LED bi-color o mocy 5000W.
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)