Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Druga odsłona odpornego dysku Gnarbox zapewnia szybszą pracę, więcej miejsca na dane oraz szereg aplikacji służących między innymi archiwizacji oraz dzielenia się przechowywanym materiałem. A to nie wszystkie usprawnienia nowego modelu.
O Gnarbox po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie 2015 roku. Zaprezentowane urządzenie pozwalało umożliwiać backup danych, edytowanie zdjęć RAW i filmów 4K oraz dzielenie się zarejestrowanym materiałem w pełnej rozdzielczości bez konieczności zabierania ze sobą laptopa.
Teraz producent ukazał światu drygą odsłonę tego rozwiązania, które ma być jeszcze szybsze i wydajniejsze od swojego poprzednika. Słowem Gnarbox 2.0 SSD ma być odpowiedzią na wszelkie prośby zaawansowanych fotografów i filmowców, którzy większość czasu pracują w terenie, a zabierany sprzęt chcą ograniczyć do koniecznego minimum, nie tracąc przy tym na odpowiednim zabezpieczeniu swojej pracy.
- Jest to wytrzymałe urządzenie do tworzenia kopii zapasowych dla twórców treści, którzy wolą podróżować bez laptopa. W przeciwieństwie do innych przenośnych dysków twardych, stworzyliśmy ekosystem aplikacji mobilnych, które służą profesjonalnej pracy. Dzięki jednostopniowemu backupowi, dedykowanym obszarom roboczym dla fotografów i filmowców oraz zintegrowanemu dostępowi do profesjonalnego oprogramowania do edycji, Gnarbox pozwoli Ci zaoszczędzić czas i sprawi, że będziesz bardziej niezawodnym twórcą - zaznacza producent.
We wnętrzu Gnarbox 2.0 SSD znajdziemy 2.4 GHz procesor Intel Quad Core, 4 GB RAM oraz dysk NVMe SSD o pojemności sięgającej nawet 1 TB. Zdjęcia lub filmy zaimportujemy do urządzenia poprzez czytnik kart SD lub dwa porty USB-C. Do tego otrzymujemy akumulator ładowany przez USB, który powinien wystarczyć na ponad 6 godzin nieprzerwanej pracy: backupu 36 tys. zdjęć, podglądu do 10 godzin filmów 4K lub transferu 1 TB danych. To wszystko zamknięto w odpornej obudowie o nowym wzornictwie, na której znalazł się pomocniczy ekran oraz niewielkie przyciski, co ma pozwolić na jeszcze szybsze i łatwiejsze tworzenie kopii zapasowych.
Jednak w przypadku tego modelu rozwiązania sprzętowe są wspierane softwarem, a dokładniej kilkoma przydatnymi i funkcjonalnymi aplikacjami, które tworzą spójny ekosystem.
Na chwilę obecną producent za pośrednictwem serwisu Kickstarter zbiera fundusze na pełną realizację projektu. Jednak już teraz możemy mówić o niemałym sukcesie. Zakładana kwota 200 tys. dolarów została przekroczona w zaledwie kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu akcji.
Jeżeli zainteresował Was Gnarbox 2.0 SSD to swój egzemplarz o pojemności 128 GB możecie mieć za 300 dolarów lub za 700 dolarów zamówić 1 TB jednostkę. Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii.