Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
Zgodnie z zasadami kwalifikacji, portfolio nie musiało zawierać wyłącznie fotografii mody. Jury chciało dać szansę również tym fotografom, którzy nie mają doświadczenia w fotografowaniu mody, ale mogą pochwalić się zdjęciami, które zdradzają potencjał: umiejętność współpracy z modelem, a także pomysłowość i indywidualność w doborze kadru, oświetlenia, aranżacji przestrzeni i sposobie postrzegania.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i ogromne zainteresowanie wybór dziesiątki autorów z potencjałem spośród ponad setki zgłoszeń był niezwykle trudny. Premiowani byli autorzy poszukujący, natomiast jury często odrzucało prace poprawne technicznie, ale pozbawione indywidualnego pomysłu (zbyt wiernie wzorujące się na pracach znanych fotografów). W gronie 10 wybranych autorów (9 indywidualnych fotografów i 1 duet) znalazły się osoby, które wniosą do naszej sesji świeże spojrzenie na temat. Mamy nadzieję, że wyniosą z niej zarówno nową porcję doświadczeń wymienianych z prowadzącym i innymi uczestnikami, jak i kolejne prace do portfolio.
Poniżej podajemy nazwiska zakwalifikowanych osób
Partnerzy warsztatów:
Na koniec przypomnijmy, że warsztaty prowadzone przez Marcina Sudera, wykładowcę Akademii Fotografii rozpoczną się 12 maja o godzinie 11.00 w Alchemii na krakowskim Kazimierzu. Relację z ich przebiegu będzie można znaleźć na Fotopolis.pl, a wybrane zdjęcia z sesji zostaną opublikowane w artykule o stylu vintage w magazynie CoGdzieZaile.pl, który przygotowuje stylizację sesji.