Wystawy targowe Film Video Foto 2002

Prezentujemy pierwszą część opisu wystaw fotograficznych prezentowanych na targach Film Video Foto 2002.

Autor: Marta Majewska

9 Listopad 2002
Artykuł na: 4-5 minut

Antresola, Hala A

Fotografie z pokonkursowej wystawy Female Life przygotowanej przez firmę Schering Polska i miesięcznik Pozytyw prezentują bardzo wysoki poziom techniczny i estetyczny. Ujęcie tematu bywa zaskakujące, dzięki czemu jest to jedna z najciekawszych wystaw eksponowanych na targach.

Obok wystawy Female Life wiszą fotografie ślubne wykonane w studio K. Niesporek Foto. Ekspozycja prezentuje wysoki poziom warsztatu fotograficznego atelier. Ze względu na rodzaj wystawy nie należy oczekiwać artystycznych, oryginalnych prac, ale raczej dobrego fotograficznego rzemiosła.

fot. Niesporek

Wejście, Hala A

Przy wejściu do hali A laboratorium ProfiLab prezentuje trzy wystawy: Tomasza Gudzowatego Following the Rain, Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego 11 września. Przed i Po oraz fotografie reporterów Gazety Wyborczej.

Fotopolis publikował już fotografie i opis wystawy Following The Rain

fot. T. Gudzowaty

Fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego - autorów związanych emocjonalnie z Nowym Jorkiem i wieżowcami WTC trudno jest ocenić. Zamach stał się wydarzeniem numer jeden w świecie fotoreportażu w 2001 roku. Zdjęcia z 11 września zrobili najlepsi fotograficy świata. Fotografie na najwyższym poziomie mogliśmy oglądać przy okazji konkursu World Press Photo czy rozdania nagród Pulitzera. A jednak fotografie Seana Maddena i Czesława Czaplińskiego ogląda się nie bez refleksji, być może ze względu na emocjonalny charakter zdjęć oraz całościową dokumentację wydarzenia. Obok fotografii z zamachu wiszą zdjęcia wieżowców sprzed 11 września oraz fotografie ludzi, którzy po zamachu nie mogli zrozumieć tragedii.

Czesław Czapliński wielokrotnie fotografował twin towers w ciągu ostatnich 20 lat, które spędził w Nowym Jorku. Jest on również autorem zdjęć, dokumentujących wydarzenia po zamachu: reakcje w Polsce i w Nowym Jorku.

Sean Madden urodził się w szpitalu St. Vincent's w Greenwich Village, do którego trafiło wielu rannych w zamachu. Pracował na parterze jednego z budynków, w miejscu gdzie obecnie mieści się ground zero , a gdzie w latach 80-tych mieściło się studio telewizji CNN. W dniu zamachu był w Nowym Jorku. Razem z innymi reporterami narażał życie fotografując płonące wieże, gdy inni uciekali przed zawalającymi się budynkami.

Przeczytaj artykuł o fotografiach z zamachu

Kolejną wystawą, prezentowaną przy wejściu do hali A jest ekspozycja wybranych fotografii reporterów Gazety Wyborczej. Zdjęcia opublikowane zostały w piątym już wydaniu albumu Fotografie Gazety Wyborczej. o którym pisaliśmy już w Fotopolis

Przeczytaj więcej opisów wystaw prezentowanych w hali B

{GAL|26127
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Portrait of Britain Vol. 7 - uczmy się portretowania od Brytyjczyków
Za nami kolejna edycja jednego z naszych ulubionych konkursów fotograficznych. Portrait of Britain od 7 lat nagradza zdjęcia dokumentujące społeczność Wielkiej Brytanii. Tegoroczna...
9
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
„Dzieci z Pahiatua” - Polacy w Nowej Zelandii na zdjęciach z prywatnych archiwów
Grób dziadka jest w Polsce, tatę zabito w Katyniu, mama zmarła w Iranie, siostra w Stanach, a mnie pochowają w Nowej Zelandii” – te słowa Andrzeja Rybińskiego widniały na szybie jednego ze...
20
Czym żyje dziś fotografia artystyczna? Poznajcie finalistów Fotofestiwal Open Call 2025
Czym żyje dziś fotografia artystyczna? Poznajcie finalistów Fotofestiwal Open Call 2025
Poznaliśmy nazwiska fotografów, których projekty zobaczymy w sekcji otwartej nadchodzącego Fotofestiwalu. Oto mały przedsmak tego, co będzie można ujrzeć na czerwcowych wystawach w...
12
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj