Akcesoria
Newell Perseo-33 - nowa strumienica z mocowaniem Bowens
Startujemy z naborem do Migawek! Jeśli ukończyłeś/ukończyłaś 16 lat, pasjonuje Cię fotografia dokumentalna i reportażowa, masz ochotę spotkać się z Mistrzami i zmierzyć z tematami przez nich zadanymi - zapraszamy do udziału.
Pasją portretowania rzeczywistości dzielimy się od dawna. Migawki to formuła otwartych spotkań prowadzonych przez mistrzów polskiej fotografii (w zeszłej edycji m.in. Tadeusz Rolke i Tomasz Tomaszewski) oraz cykl warsztatów dotyczących różnych jej aspektów. Uczestnicy pod okiem znawców dziedziny rozwijają i pogłębiają swoje umiejętności. Mają możliwość podjęcia dyskusji, wymiany wcześniejszych doświadczeń, poglądów i opinii, uzupełnienie brakujących wiadomości technicznych, wzajemne konsultacje merytoryczne oraz wspólne oglądanie zdjęć.
Mierzymy się fotograficznie ze wspólnie wybranymi tematami: wyruszamy na kilka fotograficznych spacerów po okolicy, tworzymy fotograficzno-wizualno-artystyczną akcję poświęconą wybranemu miejscu lub problemowi miasta. Akcja będzie nie tylko prezentacją dokonań grupy, ale przede wszystkim, zaproszeniem innych mieszkańców do twórczej współpracy i rozmowy.
Migawki są inspiracją do patrzenia, dostrzegania, przetwarzania i zmieniania na lepsze. Obraz fotograficzny - pomyślany jako działanie, wykreowany, ożywiony, ujawnia to, co na co dzień niewidoczne - może być narzędziem zmiany.
Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach i być informowanym o otwartych spotkaniach z mistrzami napisz do nas na: migawki@e.org.pl. W temacie wiadomości napisz: MIGAWKI. Projekt rozpoczyna się 15 listopada 2009 wspólnym plenerem, a kończy 22 maja 2010 - wystawą. Rekrutacja trwa od 12 września do 8 listopada 2009. Ankieta zgłoszeniowa jest do pobrania w tym miejscu.
Spotkania będą odbywały się w środy w godzinach popołudniowych. Na zgłoszenia czekamy do 8 listopada.
Koszt uczestnictwa wynosi 250 zł i jest w całości przeznaczony na produkcję wystawy.
Więcej informacji: migawki-animatornia.blogspot.com
Migawki są realizowane w ramach Animatorni - przestrzeni działań społeczno-artystycznych. Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy. Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę