Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Kurs prawa prasowego odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 listopada. Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego zaprasza do sali nr 51 Instytutu Dziennikarstwa UW (ul. Nowy Świat 69). Kurs poprowadzą dr Maria Łoszewska-Ołowska (10:00 - 14:30) i dr Barbara Mąkosa-Stępkowska (15:30 - 20.00). Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem warsztaty@redakcja24.pl. Koszt kursu to 700 złotych. Wpłaty należy dokonać na konto bankowe: Fundacja na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, 73 1160 2202 0000 0000 3601 7724.
Poniżej publikujemy program i sylwetki prowadzących:
;
Wynikające z prawa prasowego zasady związane z publikacją materiału prasowego w tym: na ile udzielając informacji mamy wpływ na to, jak zostanie ona np. skomentowana, etc.;
Sprostowania i odpowiedzi w wymiarze teoretycznym i praktycznym:
]Dr Maria Łoszewska-Ołowska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Doktor nauk humanistycznych. Temat pracy doktorskiej: "Prasa drukowana a dobra osobiste i ich ochrona w prawie polskim". Adiunkt w Zakładzie Prawa Prasowego Instytutu Dziennikarstwa. W latach 2003-2005 kierownik Magisterskich Uzupełniających Studiów Dziennikarskich prowadzonych w ośrodku zamiejscowym. Od października 2005 r. wicedyrektor ds. dydaktycznych w ID. Członek senackiej komisji dyscyplinarnej ds. studentów. Zainteresowania badawcze: prawne aspekty funkcjonowania mediów, w szczególności (mieszczące się w problematyce prawa prasowego) kwestie dozwolonej prawem krytyki, tajemnicy dziennikarskiej i pozostałe; problematyka ochrony dóbr osobistych (czci, wizerunku, prywatności) w kontekście działalności mediów; zagadnienie szeroko pojętej odpowiedzialność prawnej dziennikarza.
Dr Barbara Mąkosa-Stępkowska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku 1989 adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor nauk prawnych (stopień doktora nauk prawnych uzyskała w Instytucie Nauk Prawnych PAN, w którym pracowała do czasu podjęcia pracy na Uniwersytecie Warszawskim). W Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi wykłady i seminaria z przedmiotów dotyczących zagadnień prawnych komunikowania (prawo prasowe i autorskie) i public relations (zagadnienia prawne i etyczne reklamy i public relations). Jest też wieloletnim wykładowcą Podyplomowego Studium Public Relations w Szkole Głównej Handlowej, a także Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z zagadnień prawnych i etycznych związanych z komunikowaniem. Przeprowadziła ponadto wiele szkoleń (także cyklicznych) z zakresu tej tematyki dla różnych instytucji państwowych (Sejm, Senat, sądy, prokuratura, policja, wojsko, ministerstwa) i prywatnych. W latach 1996 - 2006 była dyrektorem Biura Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości i sprawowała funkcję rzecznika prasowego ministra sprawiedliwości. Ma również doświadczenie praktyczne w pracy typowo dziennikarskiej (m.in. jako sekretarz redakcji dwóch czasopism prawniczych i wieloletni redaktor naczelny Studia Telewizji Osiedlowej "Ursynat").