Akcesoria
LaCie Rugged SSD Pro5 - 5300 MB/s w zapisie, czyli najszybszy przenośny dysk SSD na rynku
Kadra wykładowców studium składa się z członków ZPAF oraz nauczycieli z dużym doświadczeniem dydaktycznym zdobytym w różnorodnych formach nauczania fotografii w Polsce i za granicą. Wykładowcami studium m.in. są: Adam Sobota, Andrzej Pytliński, Marek Liksztet oraz Wojciech Zawadzki.
Program studium kładzie nacisk na tradycyjnie realizowaną fotografię tj. za pomocą drogi biegnącej od negatywu do tworzenia obrazu fotograficznego na papierze fotograficznym, powstającego w procesie ciemniowym. W programie nie brakuje zagadnień z fotografii cyfrowej, który zakłada analizę prac i dyskusję wyłącznie nad obrazem naświetlonym na materiale fotograficznym poddanym uprzednio samodzielnie wykonanej obróbce komputerowej. Celem studium jest przygotowanie jego absolwentów do samodzielnego realizowania autorskich przedsięwzięć artystycznych i wykonywania zawodu fotografa.
Nauka na Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze trwa 3 lata (6 semestrów). Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, na 3 dniowych sesjach organizowanych raz w miesiącu oraz tygodniowych warsztatach w okresie wakacyjnym.
Egzaminy
Warunkiem przystąpienia do egzaminu wstępnego jest złożenie w Jeleniogórskim Centrum Kultury następujących dokumentów: podanie i życiorys, uwierzytelniony odpis świadectwa dojrzałości, 3 fotografie oraz dowód uiszczenia opłaty za egzamin wstępny.
O przyjęciu do studium decyduje wynik rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej z kandydatem, jego wiedzy na temat fotografii oraz przedstawionego portfolia.
Opłaty
Opłata za egzamin wstępny wynosi 50 zł.
Opłata za 1 semestr - 1.450.00 zł.
Terminy
Terminy składania dokumentów i podań o przyjęcie do Studium upływa 25 lipca 2008 roku.
Terminy rozmowy kwalifikacyjnej: przełom sierpnia i września 2008.