Szkoła Fotografii Fine-Print-Photo w Puszczy Noteckiej

Autor: Michal Grzegorczyk

15 Kwiecień 2008
Artykuł na: 4-5 minut
W terminie 01-04 maja, w miejscowości Marylin, w samym sercu Puszczy Noteckiej, odbędą się warsztaty fotograficzne. Prowadzić je będą: Sławoj Dubiel, Mariusz Forecki, Maciej Kuszela i Sławomir Tobis. Motto spotkania brzmi "piękno świata drzemie w każdej jego drobinie". Uczestnicy najbliższych warsztatów skupią się na fotografii dokumentalnej.

Najbliższe warsztaty (odbywające sie pod hasłem "piękno świata drzemie w każdej jego drobinie") odbędą się w terminie 01-04 maja. Poprowadzi je czwórka fotografów: Sławoj Dubiel, Mariusz Forecki, Maciej Kuszela i Sławomir Tobis. Proponują oni następujący program:

  • fotografia dokumentalna na podstawie twórczości Walkera Evansa i Eugè
  • ne Atgeta (wykłady i zajęcia praktyczne)
  • fotodokument społeczny
  • dokumentacja fotograficzna dla zleceniodawców
  • zdjęcia w plenerze
  • praca z kamerą wielkoformatową
  • obróbka-wywoływanie czarno-białych materiałów negatywowych 4"x5"
  • skanowanie i otrzymywanie czarno-białych odbitek cyfrowych
  • półdniowy wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego na otwarcie wystaw XXXIV KONFRONTACJI FOTOGRAFICZNYCH oraz udział w towarzyszącym seminarium, którego tematem przewodnim będzie fotografia dokumentalna
  • prezentacje autorskie prowadzących
  • projekcje filmów o fotografii, związanych z poruszanymi tematami
  • ocena i omówienie prac uczestników
  • last but not least - małe co nieco przy grillu

Opłata za udział w warsztatach wynosi 350 złotych plus koszty pobytu i wyżywienia (50 złotych za nocleg i trzy posiłki).

Osoby zainteresowane udziałem w konkretnych zajęciach Szkoły Fotografii powinny nadesłać na adres mailowy (rekrutacja-2008@fine-print-photo.pl) krótki opis swoich zainteresowań fotograficznych, około 10 charakterystycznych dla siebie zdjęć w formacie zbliżonym do 800x600 oraz dane kontaktowe. W przypadku osób, które brały udział w poprzednich edycjach warsztatów, wystarczy samo zgłoszenie chęci uczestnictwa.

Zajęcia odbywają się w jednej lub dwóch grupach, w zależności od charakteru warsztatów.

Organizatorzy o warsztatach:

Program planowanych spotkań obejmuje wykłady, ćwiczenia, zajęcia plenerowe oraz zajęcia w studio. Zajmować się będziemy zarówno warsztatem klasycznym, jak sekretami ciemni cyfrowej. Pokażemy, jak fotografować, jak wykonywać perfekcyjne odbitki, jak przygotowywać prezentacje, portfolia i wystawy, jak funkcjonować w otoczeniu biznesowym, jak prowadzić projekty fotograficzne oraz jak współpracować z przemysłem poligraficznym. Zademonstrujemy, jak zbudować profesjonalny proces skanowania, cyfrowego przetwarzania i reprodukcji fotografii. Powiemy także o wymaganiach rynku galeryjnego, aukcyjnego, kolekcjonerskiego i muzealnego. W razie zainteresowania możemy zorganizować praktyczne zajęcia z przeżywających renesans starych technik fotograficznych.

Propozycje kolejnych spotkań oraz dalsze szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
O kuchnię zawodowej pracy i praktyczne porady zapytaliśmy doświadczonego fotografa Piotra Wernera. Publikujemy obszerne fragmenty jego bestsellerowego e-booka dla...
26
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
10
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
22
Powiązane artykuły