Autentyczna fikcja Grzegorza Przyborka - spotkanie w Zachęcie

Autor: Marta Sinior

30 Maj 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zaprasza 6 czerwca 2007 roku na spotkanie z Grzegorzem Przyborkiem z cyklu "Fotografia polska po 1945 roku". Charakterystyczny styl Przyborka ukształtował się w latach 80., kiedy to stworzył cykl "Obiekty niemożliwe" opierający się na perspektywicznych złudzeniach.
fot. Grzegoez Przyborek, Bardzo lekkie śniadanie francuskie z serii "Wspomnienia z Arles", 1990

Grzegorz Przyborek urodził się w 1949 roku. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1974 roku uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Fotografii Użytkowej. Poza tym jest wykładowcą na ASP w Poznaniu i w PWSFTViT w Łodzi. W 1989 roku otrzymał stypendium Rządu Francuskiego w Ecole Nationale de la Photographie w Arles.

Jego twórczość obejmuje fotografię, rysunek i instalacje. Zajmuje się również teorię fotografii. Od 1977 roku miał ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju, m.in. Polska fotografia intermedialna lat osiemdziesiątych (1988 Poznań), Konstelacja (1993 Łódź i Berlin) i za granicą m.in. w Niemczech, Francji, Finlandii, Bośni i Hercegowinie. Jego prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Sztuki w Łodzi; Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Stadtmuseum Gross-Gerau w Niemczech, Collectiones des Artotheques "Photographie d'Auteur", Fond National d'Art Contemporain (FNAC) w Lyon we Francji, a także w Szwajcarii i we Włoszech.

Zapraszamy na autorską stronę internetową Grzegorza Przyborka.

Spotkanie z prof. Grzegorzem Przyborkiem pod tytułem Autentyczna fikcja odbędzie się w środę, 6 czerwca 2007 roku w sali kinowej Zachęty (wejście od ul. Burschego, schodkami w dół) mieszczącej się przy Pl. Małachowskiego 3 w Warszawie. Początek spotkania o godzinie 18. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
10
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4
Powiązane artykuły