Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
Krzysztof Cichosz, znany jako twórca wielkoformatowych fotoinstalacji (przeczytaj artykuł na ten temat >>>) i kurator łódzkiej Galerii FF, jest wykładowcą w łódzkiej filmówce. Podczas spotkania w Zachęcie opowie zarówno o fotografii dokumentalnej i socjologicznej, którą się zajmuje, jak i o fotografii kreacyjnej, wykorzystującej nowe media, inne sztuki i instalacje przestrzenne.
Krzysztof Cichosz urodził się w 1955 r. w Łodzi. Ukończył Wyższe Studium Fotografii w Warszawie, a później Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. W roku 2004 otrzymał tytuł doktora sztuki w specjalności artystycznej fotografia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie pracuje do dziś jako wykładowca.
Zajmuje się fotografią dokumentalną, socjologiczną i kreacyjną oraz mediami elektronicznymi. Opracował własną, unikalną metodę wykonywania wielkoformatowych, przestrzennych fotoinstalacji – łączących fotografię z elementami malarstwa, rzeźby i techniką komputerową. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, brał także udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest laureatem nagród za działalność artystyczną i popularyzatorską. Jest pomysłodawcą i kuratorem Galerii FF (Forum Fotografii) – jednej z najważniejszych polskich galerii fotograficznych – działającej w Łodzi od 1983 r.
Jest członkiem ZPAF. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Musée L`Elysée w Lozannie, The Art Collection of the World Bank w Waszyntgonie, Galerii Wymiany w Łodzi, Małej Galerii ZPAF-CSW.
Spotkanie odbędzie się w środę, 14 lutego o godzinie 18.00 w sali kinowej warszawskiej galerii Zachęta (wejście od ul. Burschego, schodkami w dół). Wstęp wolny, zapraszamy