Krzysztof Cichosz - spotkanie w Zachęcie

Autor: Marta Majewska

9 Luty 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
W najbliższą środę, 14 lutego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Fotografia polska po 1945 roku". Tym razem gościem w sali kinowej Zachęty będzie Krzysztof Cichosz, a tematem spotkania "Od fotografii socjologicznej do humanistycznej fotoinstalacji". Polecamy.

Krzysztof Cichosz, znany jako twórca wielkoformatowych fotoinstalacji (przeczytaj artykuł na ten temat >>>) i kurator łódzkiej Galerii FF, jest wykładowcą w łódzkiej filmówce. Podczas spotkania w Zachęcie opowie zarówno o fotografii dokumentalnej i socjologicznej, którą się zajmuje, jak i o fotografii kreacyjnej, wykorzystującej nowe media, inne sztuki i instalacje przestrzenne.

Krzysztof Cichosz urodził się w 1955 r. w Łodzi. Ukończył Wyższe Studium Fotografii w Warszawie, a później Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. W roku 2004 otrzymał tytuł doktora sztuki w specjalności artystycznej fotografia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, gdzie pracuje do dziś jako wykładowca.

Zajmuje się fotografią dokumentalną, socjologiczną i kreacyjną oraz mediami elektronicznymi. Opracował własną, unikalną metodę wykonywania wielkoformatowych, przestrzennych fotoinstalacji – łączących fotografię z elementami malarstwa, rzeźby i techniką komputerową. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych, brał także udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest laureatem nagród za działalność artystyczną i popularyzatorską. Jest pomysłodawcą i kuratorem Galerii FF (Forum Fotografii) – jednej z najważniejszych polskich galerii fotograficznych – działającej w Łodzi od 1983 r.

Jest członkiem ZPAF. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Musée L`Elysée w Lozannie, The Art Collection of the World Bank w Waszyntgonie, Galerii Wymiany w Łodzi, Małej Galerii ZPAF-CSW.

Spotkanie odbędzie się w środę, 14 lutego o godzinie 18.00 w sali kinowej warszawskiej galerii Zachęta (wejście od ul. Burschego, schodkami w dół). Wstęp wolny, zapraszamy

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły