Poznaj mistrza w Trafficu - luty 2006

Autor: Łukasz Kacperczyk

15 Luty 2006
Artykuł na: 4-5 minut
Warszawska Szkoła Fotografii i księgarnia Traffic zapraszają na kolejne spotkanie z wykładowcami uczelni. Najbliższa edycja cyklu "Poznaj mistrza" odbędzie się w przyszły czwartek, 23 lutego. Zostanie poświęcona technice cyjanotypii. Wieczór poprowadzi Małgorzata Mikołajczyk. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Bohaterem czwartkowego spotkania będzie cyjanotypia. Wykłady i ocena prac przybyłych odbywają się w sali klubowej warszawskiego Traffic Club (Bracka 25). Bezpłatne konsultacje poprowadzą Tadeusz Rolke, Maciej Skawiński, Małgorzata Mikołajczyk, która zaprezentuje też swoje cyjanotypy. Zapraszamy.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Kolejne spotkanie w Traffic Club!
bezpłatny wykład + ocena zdjęć dla wszystkich

23 lutego o godzinie 18.00 w sali klubowej "Traffic Club" (3 piętro) przy ulicy Brackiej 25, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Poznaj Mistrza" dla pasjonatów fotografii, organizowane przez Warszawską Szkołę Fotografii.

Spotkanie będzie miało charakter wykładu otwartego połączonego z oceną prac. W tym miesiącu prelekcję dotyczącą cyjanotypii - szlachetnej techniki fotografii wygłosi wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii - Małgorzata Mikołajczyk, a swoje prace będzie można konsultować z wykładowcami WSF: Tadeuszem Rolke, Maciejem Skawińskim oraz Małgorzatą Mikołajczyk. Przy okazji spotkania można będzie także podziwiać oryginalnie wykonane przez Małgorzatę Mikołajczyk fotografie w technice cyjanotypii.

Cykliczne spotkania w księgarni i salonie muzycznym "Traffic Club" to wyjątkowa okazja dla młodych fotografów, którzy mają szansę skonfrontować swoją twórczość z uznanymi autorytetami. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Do tej pory prowadzili je: dr hab. Marian Schmidt, Wojciech Prażmowski, Tadeusz Rolke, Maciej Skawiński, Małgorzata Mikołajczyk, Lorne Carl Liesenfeld, Michał Jeliński. Każde spotkanie rozpoczyna się zwykle 20-30 minutowym wykładem, wspartym m.in. o prezentacje multimedialne. Druga część spotkania ma charakter warsztatu praktycznego - sala wykładowa jest podzielona na sektory, w których każdy z wykładowców recenzuje prace młodych artystów.

Warszawska Szkoła Fotografii, założona w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta, jest niepubliczną placówką oświatową kształcącą w zakresie teorii i praktyki fotografii. Szkoła wychowuje nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych. Nauka w Warszawskiej Szkole Fotografii przebiega w trybie weekendowym. Zajęcia prowadzone są przez ponad dwudziestu, współpracujących na stałe ze szkołą, wybitnych polskich artystów fotografików, mających jednocześnie reputację najlepszych wykładowców Łódzkiej Szkoły Filmowej i Poznańskiej ASP oraz przez fotografików zawodowych z branży mody, reklamy i fotoreportażu. Na program nauki składają się: pracownie autorskie (aktualnie istnieje pięć pracowni artystycznych i cztery zawodowe), zajęcia praktyczno - techniczne (zagadnienia związane z technikami fotograficznymi, laboratoria, studio, warsztaty, plenery etc.) oraz szereg przedmiotów o charakterze teoretycznym, rozwijających kulturę wizualną uczniów. Obecnie Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla osób chcących ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia, oraz intensywne praktyczno-teoretyczne czteromiesięczne kursy dla amatorów, pragnących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Więcej informacji o szkole odnaleźć można na stronie www.wsfoto.art.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)