Aparaty
Pixless - 0,03 megapiksela fotograficznej frajdy
Już w najbliższy czwartek, 8 grudnia 2005 roku w warszawskiej Zachęcie odbędzie się spotkanie z cyklu Fotografia polska po 1945 roku. Gościem będzie ceniony i wszechstronny artysta, prof. Zbigniew Łagocki. Poza aktem w fotografii, zajmował się z powodzeniem portretem, fotografią kreacyjną, reklamową i krajobrazem.
Zbigniew Łagocki urodził się w 1927 roku we Lwowie. Od 1945 mieszka w Krakowi. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Później pracował jako projektant w Polsce i w Szwajcarii. Od 1957 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Swoje prace Łagocki prezentował na licznych wystawach, indywidualnych i zbiorowych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Juror wielu wystaw, współorganizator - wraz ze Zbigniewem Dłubakiem - ważnych ekspozycji, takich jak: Wystawa Fotografii Subiektywnej (1968) i Fotografowie Poszukujący (1971). Od 1977 roku wykładowca fotografii Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP, od roku 1990 kieruje Katedrą Fotografii Wydziału Grafiki tej uczelni. W 1994 roku otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych.
Spotkanie ze Zbigniewem Łagockim pod hasłem Zdjęcie nie wyszło odbędzie się w czwartek, 8 grudnia 2005 roku w warszawskiej Zachęcie (pl. Małachowskiego 3). Rozpoczęcie spotkania o godzinie 18.
Wszystkie spotkania odbywają się w sali kinowej galerii Zachęta, wejście od ul. Burschego, schodkami w dół. Wstęp wolny.