Letnia Szkoła Fotografii Terminal

Autor: Marta Sinior

22 Czerwiec 2005
Artykuł na: 4-5 minut
Rusza kolejna edycja Letniej Szkoły Fotografii Terminal organizowanej w Krakowie. W programie wakacyjnym jest kurs dla początkujących, warsztaty tematyczne a także plenery wyjazdowe.

Rusza kolejna edycja Letniej Szkoły Fotografii Terminal organizowanej w Krakowie. W programie wakacyjnym jest kurs dla początkujących, warsztaty tematyczne a także plenery wyjazdowe.

Bardzo ciekawą propozycję na wakacje przygotowała Letnia Szkoła Fotografii. Kursy prowadzone są w bardzo małych grupach, przez co ilość miejsc jest ograniczona.

Zajęcia z fotografii cyfrowej, fotografii architektury i plenery prowadzi Przemek Szuba, uczestnik kursów terminal w 2003 roku, którego zdjęcia prezentujemy.

fot. Przemysław Szuba "Obsc"

Oto propozycje na letnie miesiące w Krakowie:

KURS FOTOGRAFII DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kurs przeznaczony jest dla osób, które fotografują amatorsko lub pragną rozpocząć naukę fotografii i fotografowania. Posiadający pewien zasób wiedzy będą mogli ją uzupełnić i uporządkować. Pozostałe osoby rozpoczynają naukę od podstaw.

Grupa liczy maksymalnie 4 osoby. Kurs trwa przez 8 tygodni z zajęciami raz w tygodniu przez 2-3 godziny. Terminy spotkań dostosowywane są do możliwości uczestników i ustalane wspólnie przez grupę.

Spotkania na kursie prowadzone są przez mgr fotografii i pedagoga J. Świderskiego (FAMU, Praga). Wszystkie zajęcia odbywają się się w krakowskiej pracowni i studio fotograficznym przy ulicy Krowoderskiej.

fot. Przemysław Szuba "Obsc"

WARSZTATY TEMATYCZNE

Warsztaty tematyczne prowadzone są w dwóch systemach: w trybie ośmiotygodniowym oraz w trybie weekendowym.

  • Fotografia produktu / reklamowa
  • Portret / Akt
  • Pejzaż / Architektura
  • Fotografia cyfrowa
  • Makrofotografia
  • Techniki specjalne
  • Warsztaty ciemniowe
  • Inne według propozycji

Czas trwania kursu: 8 tygodnii

Spotkania odbywają się raz w tygodniu przez 2-3 godziny

Aby zajęcia miały praktyczny sens grupy liczą maksymalnie 3 osoby, a w przypadku ich braku zajęcia rozpoczynane są nawet z jedną osobą.

Program warsztatów weekendowych:

piątek: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, wykład teoretyczny i ćwiczenia dot. wybranego zagadnienia (akt, portret, cyfrowa, architektura itd.)

sobota: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu: w ciemni, z modelem w studio fotograficznym, w plenerze)

niedziela: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii, omówienie zasad wystawiennictwa obrazu fotograficznego i zasad budowania portfolio (zakres programowy jak wyżej)

fot. Przemysław Szuba "Obsc"

Organizatorzy zapewniają:

  • pracę pod kierunkiem zawodowego fotografa, doświadczonego pedagogaciemnię wyposażoną w niezbędne urządzenia i akcesoria
  • chemię stosowaną przy obróbce negatywów i papierów (w ramach zajęć)
  • indywidualne konsultacje zdjęć i negatywów
  • pomoc w doborze sprzętu i materiałów fotograficznych

Po ukończeniu zajęć i wykonaniu zadanych tematów, uczestnicy otrzymują Dyplomy Ukończenia Kursu.

Wszystkim absolwentom pragnącym kontynuować naukę na kursach specjalistycznych przysługuje zniżka, a także ciągły dostęp do ciemni lub studia poza kursem (za opłatą).

Więcej informacji o kursach i warsztatach dostępnych jest na stronie www.fototerminal.com lub pod numerami telefonów: 695 888 080, 695 888 090.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
O kuchnię zawodowej pracy i praktyczne porady zapytaliśmy doświadczonego fotografa Piotra Wernera. Publikujemy obszerne fragmenty jego bestsellerowego e-booka dla...
26
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
10
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
22
Powiązane artykuły