Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Większość wystaw z programu głównego i otwartego prezentowana jest w Muzeum Artystów przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi. Przepiękny i dobrze zachowany kompleks fabryczny należący kiedyś do K. Scheiblera został przekazany przez miasto animatorom kultury, takim jak organizatorzy Fotofestiwalu z Fundacji Edukacji Wizualnej. Wnętrza fabryczne dosłownie wypełnione są zdjęciami - pomieszczono tu na 3 poziomach 16 wystaw indywidualnych, 5 prezentacji zbiorowych. Dodatkowo cały jeden poziom (trzy hale!) zajmuje prezentacja szkół artystycznych i fotograficznych w ramach corocznej "Fabryki Fotografii".
Nawet pobieżne przejrzenie wszystkich ekspozycji zajmie kilka godzin, więc jeśli ktoś wpadnie tu tylko na chwile powinien skupić się na tym co najciekawsze. Są to naszym zdaniem "The Untiteled Project" Matt Siber (prezentowany w "Pozytywie" cykl zdjęć miejskich odartych z wszelkich napisów); wystawa zbiorowa "Marginesy architektury" (prace kilku autorów z Czech, Węgier i Polski pokazujące wszechobecne twory, które z architekturą mają niewiele wspólnego); "Swingers" Naomi Harris (reportaż o ludziach o sportowym podejściu do seksu); "Misja" Aleny Dvorakowej i Viktora Fishera (monumentalny cykl ukazujący życie prywatne i działalność misji kościelnych w różnych częściach świata); prezentacja trzech autorem tworzących grupę BABIS oraz socjologiczny projekt "Look at the future" Tomasa Pospecha.
Wszystkie wystawy w Muzeum Artystów oraz ŁDK będą otwarte do niedzieli, do godziny 19. Pozostałe będą czynne w większości wypadków do końca maja, ale nie potrafimy w tej chwili z całą pewnością powiedzieć czy dotyczy to wszystkich ekspozycji.
Jeszcze jedna atrakcja czeka na gości festiwalu dziś wieczorem. W klubie "Pientro" odbędzie się drugi wieczór z pokazami slajdów (wczorajszą pierwszą część obejrzało ponad 200 osób) oraz koncert zespołu Mikrowafle. Zabawa potrwa na pewno całą noc.