Poznaj mistrza w "czułym barbarzyńcy"

Autor: Łukasz Kacperczyk

2 Marzec 2005
Artykuł na: 4-5 minut
Warszawska Szkoła Fotografii i klub" czuły barbarzyńca" zapraszają na kolejną edycję cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy". Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 marca.

Warszawska Szkoła Fotografii i klub" czuły barbarzyńca" zapraszają na kolejną edycję cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy". Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 marca.

Tak było na poprzednim spotkaniu 7 lutego. Fot. Witold Pyrkosz

To już szósta okazja, by porozmawiać z wykładowcami WSF i zaproszonymi przez uczelnię gośćmi w przytulnym wnętrzu warszawskiej księgarnio-kawiarni "czuły barbarzyńca". Domyślamy się, że wieczór jak zwykle rozpocznie się o godzinie 20.00. Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Spotkanie z mistrzami w barbarzyńcy

Nie róbcie zdjęć do szuflady, pozwólcie na odkrycie drzemiącego w Was talentu. Wszyscy amatorzy mają niecodzienną możliwość zaprezentowania prac i uzyskania porad mistrzów fotografików. 7 marca Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy", które odbędzie się w Warszawie w kawiarni "czuły barbarzyńca" przy ul. Dobrej 31.

7 marca można będzie już po raz 6 uzyskać profesjonalne porady i opinie wybitnych polskich fotografików. Prace amatorów recenzować będą: Lorne Carl Liesenfeld - mieszkający w Polsce niemiecki fotograf, specjalizujący się w wielkoformatowej fotografii biżuterii, Tadeusz Rolke - mistrz polskiego fotoreportażu, przedstawiciel nurtu fotografii humanistycznej, oraz Maciej Skawiński, który na co dzień współpracuje z Rzeczpospolitą.

fot. Witold Pyrkosz

"Poznaj mistrza w barbarzyńcy" to kontynuacja serii spotkań nierozerwalnie związanych z historią Warszawskiej Szkoły Fotografii, której wykładowcy starają się jak najczęściej organizować warsztaty dla utalentowanej młodzieży, aby dzielić się z nią swoim spojrzeniem na sztukę fotografowania. Na spotkaniach z cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy" pojawiają się wybitne osobistości świata fotografii, fotoreportażu oraz dziennikarze pism fotograficznych, jak: Małgorzata Mikołajczyk Marian Schmidt i Stanisław Józef Woś, Tadeusz Rolke, Maciej Skawiński, Zbigniew Włodarski. Jest to wyjątkowa okazja dla młodych fotografów, aby skonfrontować swoją twórczość z uznanymi autorytetami.

Warszawska Szkoła Fotografii założona została w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta. Jest to jedyna prywatna uczelnia fotograficzna w Warszawie, w której wykładają wybitni polscy artyści fotografowie z łódzkiej Szkoły Filmowej oraz poznańskiej ASP, jak również najwybitniejsi fotografowie z kręgu reklamy, mody i fotoreportażu. Obecnie Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla tych, którzy chcą ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia oraz intensywne praktyczno-teoretyczne czteromiesięczne kursy dla amatorów pragnących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Dodatkowo Warszawska Szkoła Fotografii angażuje fotografów z całej Polski oraz z zagranicy na warsztaty i cykle spotkań ze studentami.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Odkryj funkcje filmowe Twojego aparatu
Odkryj funkcje filmowe Twojego aparatu
Jak wejść od zera w świat filmowania? Dzięki tym wskazówkom poznasz podstawowe pojęcia i poprawnie skonfigurujesz swój aparat w trybie wideo
1
Prezenty dla fotografa 2024 - poradnik zakupowy, cz. 2
Prezenty dla fotografa 2024 - poradnik zakupowy, cz. 2
Oto kolejna garść naszych świątecznych inspiracji na gwiazdkowe prezenty, które na pewno spodobają się wszystkim miłośnikom fotografii - od zupełnych amatorów, po wymagających...
10
Prezenty dla fotografa 2024 - poradnik zakupowy, cz. 1
Prezenty dla fotografa 2024 - poradnik zakupowy, cz. 1
Czym obdarować fotografa, by na świątecznym zdjęciu zobaczyć uśmiech? Oto garść naszych inspiracji na nadchodzące święta - od sprzętu fotograficznego i ciekawych gadżetów, po praktyczne...
30
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj