Poznaj mistrza w "czułym barbarzyńcy"

Autor: Łukasz Kacperczyk

2 Marzec 2005
Artykuł na: 4-5 minut
Warszawska Szkoła Fotografii i klub" czuły barbarzyńca" zapraszają na kolejną edycję cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy". Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 marca.

Warszawska Szkoła Fotografii i klub" czuły barbarzyńca" zapraszają na kolejną edycję cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy". Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 marca.

Tak było na poprzednim spotkaniu 7 lutego. Fot. Witold Pyrkosz

To już szósta okazja, by porozmawiać z wykładowcami WSF i zaproszonymi przez uczelnię gośćmi w przytulnym wnętrzu warszawskiej księgarnio-kawiarni "czuły barbarzyńca". Domyślamy się, że wieczór jak zwykle rozpocznie się o godzinie 20.00. Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej organizatorów.

Spotkanie z mistrzami w barbarzyńcy

Nie róbcie zdjęć do szuflady, pozwólcie na odkrycie drzemiącego w Was talentu. Wszyscy amatorzy mają niecodzienną możliwość zaprezentowania prac i uzyskania porad mistrzów fotografików. 7 marca Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy", które odbędzie się w Warszawie w kawiarni "czuły barbarzyńca" przy ul. Dobrej 31.

7 marca można będzie już po raz 6 uzyskać profesjonalne porady i opinie wybitnych polskich fotografików. Prace amatorów recenzować będą: Lorne Carl Liesenfeld - mieszkający w Polsce niemiecki fotograf, specjalizujący się w wielkoformatowej fotografii biżuterii, Tadeusz Rolke - mistrz polskiego fotoreportażu, przedstawiciel nurtu fotografii humanistycznej, oraz Maciej Skawiński, który na co dzień współpracuje z Rzeczpospolitą.

fot. Witold Pyrkosz

"Poznaj mistrza w barbarzyńcy" to kontynuacja serii spotkań nierozerwalnie związanych z historią Warszawskiej Szkoły Fotografii, której wykładowcy starają się jak najczęściej organizować warsztaty dla utalentowanej młodzieży, aby dzielić się z nią swoim spojrzeniem na sztukę fotografowania. Na spotkaniach z cyklu "Poznaj mistrza w barbarzyńcy" pojawiają się wybitne osobistości świata fotografii, fotoreportażu oraz dziennikarze pism fotograficznych, jak: Małgorzata Mikołajczyk Marian Schmidt i Stanisław Józef Woś, Tadeusz Rolke, Maciej Skawiński, Zbigniew Włodarski. Jest to wyjątkowa okazja dla młodych fotografów, aby skonfrontować swoją twórczość z uznanymi autorytetami.

Warszawska Szkoła Fotografii założona została w listopadzie 2000 roku przez dr hab. Mariana Schmidta. Jest to jedyna prywatna uczelnia fotograficzna w Warszawie, w której wykładają wybitni polscy artyści fotografowie z łódzkiej Szkoły Filmowej oraz poznańskiej ASP, jak również najwybitniejsi fotografowie z kręgu reklamy, mody i fotoreportażu. Obecnie Szkoła prowadzi dwuletnie studium przeznaczone dla tych, którzy chcą ugruntować swoją przygodę z fotografią i uczynić ją stałym elementem swojego życia oraz intensywne praktyczno-teoretyczne czteromiesięczne kursy dla amatorów pragnących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Dodatkowo Warszawska Szkoła Fotografii angażuje fotografów z całej Polski oraz z zagranicy na warsztaty i cykle spotkań ze studentami.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
PASM, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu
Dowiedz się, jak i kiedy używać różnych trybów pracy swojego aparatu, aby przejąć kontrolę nad ekspozycją i robić jeszcze lepsze zdjęcia.
8
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Odkryj magię zdjęć makro. Sprawdź czym i jak fotografować z bliska
Fotografuj z bliska i skup się na niesamowitych szczegółach niewidocznych gołym okiem. Twoim przewodnikiem będzie fotograf Dan Mold
5
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Jak twórczo wykorzystać czas otwarcia migawki? Oto kilka sprawdzonych sposobów
Opanuj sztukę kontrolowania czasu trwania ekspozycji, aby tworzyć prawdziwe fotograficzne dzieła sztuki. Kiedy (i jak) go wydłużać, a kiedy zdecydowania skracać? W tym tekście znajdziesz...
4