Akcesoria
Masz Canona R5 II i karty SanDisk V60? Możesz utracić zdjęcia
W drugiej części naszego przewodnika prezentujemy galerie zrzeszeń, fundacji i agencji fotograficznych z całego świata. Jest to mieszanina stron internetowych różnych, bardziej lub mniej znanych instytucji. Łączy ich to, że prezentują doskonałe fotografie reportażowe i artystyczne. Strony są głównie w języku angielskim, choć niektóre z nich po niemiecku, włosku i hiszpańsku. Dla ułatwienia podajemy linki do galerii konkretnych artystów lub do alfabetycznego spisu nazwisk.
Szwedzka fundacja fotografii opiekuje się pracami kilkudziesięciu szwedzkich fotografików, gwarantując im prawa autorskie i upowszechniając ich fotografie na wystawach. Wśród artystów są m.in. Hans Baumgartner, Walter Bosshard, Paul Bowles. Gertrud Dübi-Müller, Martin Hürliman, Hans Peter Klauser, Hans Staub, Heiri Steiner czy Michael Wolgensinger. Na razie w galerii internetowej prezentowane są pojedyncze prace artystów, ale i tak w sumie daje to niemal sto interesujących fotografii. Strona w języku szwedzkim i angielskim.
Na stronie Instytutu Goethe'ego dostępne są linki do wirtualnych wystaw niemieckich fotografików.
Jedna z najciekawszych to Żydowskie portrety, które przedstawia Herlinde Koelbl. Pragnąc zrozumieć głębiej społeczność żydowskich intelektualistów, artystka zebrała kolekcję portretów ostatnich przedstawicieli tej społeczności. Wszyscy sfotografowani urodzeni zostali w Niemczech i zostali wychowani w niemieckiej kulturze. Efekt pracy Herlinde Koelbl - dużą kolekcję portretów żydowskiej inteligencji, można oglądać na stronie Instytutu Goethego. Strona w języku angielskim i niemieckim.
Interesujące są również fotografie Michaela Wesely'a z wystawy w Rzymie. Artysta pozbawia realności to z czym spotykamy się codziennie: ruch uliczny, budowy domów. Niedostosowanie się do reguł czasoprzestrzeni daje w konsekwencji fotografie niepospolite. Dostępne są one na stronie Instytutu Goethego
Strona w języku włoskim i niemieckim.